ЛОШЕ ВРЕМЕ ПРОДУЖАВА ПОПИС Статистичари ће иницирати додатних седам дана за евидентирање становника

В.К.

13. 12. 2023. у 12:06

УПРАВА за статистику иницираће да се пописни рок који истиче 15.децембра продужи седам дана због лоших временских услова као и недовољног броја пописивача.

ЛОШЕ ВРЕМЕ ПРОДУЖАВА ПОПИС Статистичари ће иницирати додатних седам дана за евидентирање становника

В.К.

То је саопштено на седници Одбора за праћење примене споразума за одржавање пописа. Током првих девет дана, у Црној Гори пописано је 416.513 људи.

- Највише пописаних било је трећег, четвртог и петог дана, када их је било више од 50.000 дневно. Последњих дана та динамика опада. То је и очекивано посебно тамо где постоји мањак пописивача - Будва, Котор, Тиват, Цетиње, иако је било договорено и да инструктори у тим местима буду ангажовани као пописивачи како бисмо појачали динамику - казала је помоћница директора Монстата Снежана Ремиковић. - Ми ћемо у току дана према Влади иницирати продужење рока за попис.

Посланик ДПС Јевто Ераковић је рекао да попис у Будви протиче уз бројне нерегуларности.

- То је општина у којој из сата у сат имамо нове неправилности и где имамо тотално различите интерпретације споразума, а при чему ништа није евидентирано у званичним извештајима. Тамо долази до рапидног смањења броја пописивача из дана у дан. Огромне су разлике у броју пописаних према евиденцијама које поседује опозиција и онима које објављује Монстат. Разлика је толика да испада да су пописивачи само јуче за два сата у Будви успели да попишу 2.700 грађана - навео је Ераковић.

Муслимани

САБРИЈА Вулић из Националног савета Муслимана поручио је да имају доказе како у Петњици пописивачи покушавају да инструирају грађане.

- Говори им се како не постоји национална, односно етничка одредница Муслиман, те да могу само да се изјасне као Албанац, Србин, Црногорац или Бошњак - устврдио је Вулић.

 

Председник Српског националног савета Момчило Вуксановић указао је да одређени број пописивача са собом не носи ћириличне пописнице, додајући да неки од грађана инсистирају на томе, па враћају пописиваче.

- Било је спорадичних случајева, где смо интервенисали, да пописивач није знао да има обе верзије пописнице - одговорила је Ремиковићева. - Увек су били пола-пола упаковане. На то је скренута пажња свима и послате су циркуларне поруке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ЖЕСТОКО СЕ УВРЕДИЛА: Ђорђе Давид четири месеца није причао са Снежаном Ђуришић - рокер открио детаље