ЕСКОБАР НИЈЕ ТАКО ПОНИЖАВАО НИЈЕДНУ ДРЖАВУ: Вучуровић - Има ли Спајић кичму да се одупре амбасадама и окрене се поштовању изборне воље

Велиша КАДИЋ

21. 09. 2023. у 15:37

ПОСЛАНИК Нове српске демократије и Коалиције За будућност Црне Горе Јован Јоле Вучуровић коментарисао је отворено мешање званичника САД Габријела Ескобара у формирање нове Владе Црне Горе

ЕСКОБАР НИЈЕ ТАКО ПОНИЖАВАО НИЈЕДНУ ДРЖАВУ: Вучуровић - Има ли Спајић кичму да се одупре амбасадама и окрене се поштовању изборне воље

Фото: В.К.

- Порука коалиције ЗБЦГ је одавно позната - о Црној Гори може да се одлучује само у Црној Гори, а не у амбасадама - казао је за "Новости" Вучуровић, након што је заменик помоћника државног секретара САД Габријел Ескобарс поручио да су Сједињене Америчке Државе врло јасне када је у питању њихов однос према формирању нове Владе Црне Горе.

- Са друге стране, видећемо како ће се понашати они којима Габријел Ескобар буквално и брутално наређује и да ли ће послушати ове невероватне поруке којима се позива на рушење изборне воље грађана.

Како наглашава, „Невероватно звучи да овакве екстремистичке изјаве, којима се дискриминише не само једна коалиција него и један народ, стижу од дипломате који долази из државе која се дичи демократским традицијама.“

- Нажалост, ми у Црној Гори имамо и политичке опције и агентуру из НВО који мазохистички воле када им се наређује и када их малтретирају западне дипломате, а међу таквима је, према свему сто видимо, и мандатар Милојко Спајић. Време ће показати да ли Спајић има кичму да се одупре амбасадама, окрене се поштовању изборне воље и враћању преговора на почетак. Све ово је у коначном питање достојанства, да не будемо колонија и да се нико не поиграва са овом земљом и народом. Не могу да се сетим да је неко овако понижавао неку државу као што ради Ескобар Црној Гори - закључио је Вучуровић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ВАТРЕНА НОЋ У ИСТАНБУЛУ: Галатасарај сања ново чудо против Ливерпула