ЦРНА ГОРА НА КОРАК ОД НОВЕ ВЛАСТИ: У четвртак заседа нови парламент
Конститутивна седница Скупштине Црне Горе на којој ће се изабрати нови сазив парламента одржаће се у четвртак, 27. јула, у 12 сати.
Фото Скупштина ЦГ
Пословником је прописано да се на првој седници Скупштине бирају председник и потпредседници парламента.
Првом окупљању парламентараца председаваће најстарији посланик, а то је у овом сазиву Милан Лекић из коалиције За будућност Црне Горе, који има 63 године. Он ће председавати до избора новог председника Скупштине Црне Горе.
Услови за сазивање конститутивне седнице стекли су се након што је Државна изборна комисија (ДИК) доставила Скупштини извештај о спроведеним парламентарним изборима.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)