ДИК УСВОЈИО ПРИГОВОР: Ускоро објављивање коначних резултата избора у Подгорици?
ДРЖАВНА изборна комисија усвојила је приговор Јакова Милатовића из Покрета Европа сад, којим се тражи објављивање коначних резултата избора у Подгорици.
Фото: ДИК ЦГ
Сходно томе, Изборна комисија Главног града ускоро би требало да закаже седницу на којој би требало да се поступи по одлуци ДИК-а.
У приговору се наводи да је, сходно Члану 99 Закона о избору одборника и посланика, Изборна комисија Главног града била дужна да најкасније у року од 15 дана од дана одржавања избора, односно до 7. новембра, прогласи коначне резултате избора и исте објави у Службеном листу Црне Горе.
- Међутим, до овога није дошло због незаконитог поступања Веселина Вукчевића, председника Изборне комисије главног града, који је своје и привилегије своје партије ставио испред слободно изражене изборне воље грађана Подгорице и тиме омогућио градоначелнику Ивану Вуковићу да спроводи губитничку одмазду на уштрб јавног интереса, због чега се Главни град тренутно налази у функционалном хаосу - наведено је у приговору.
Како се додаје, чињеница је да се председник Изборне комисије Подгорице више пута оглушио о закон када је прво избегавао да закаже седницу, за шта је ДИК већ утврдила да нема право да уради, па затим са исте бежао, за шта је такође утврдила да нема право да уради. Позвали су Вукчевића да поступи по упутствима Државне изборне комисије и омогући несметан рад комисије којом председава.
Препоручујемо
УХАПШЕНА ЖЕНА У ПОДГОРИЦИ: Возила са 2.51 промила, изазвала три удеса!
30. 11. 2022. у 21:53
ИЗБОРИ СУ РЕШЕЊЕ: ДФ упозорава да је Бару више од месец дана без парламетарне већине
30. 11. 2022. у 21:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)