ПОТВРЂЕНО "НОВОСТИМА": Амбасадор Владимир Божовић не може бити протеран из Црне Горе
ПРЕМА сазнањима "Новости" Министарство унутрашњих послова Црне Горе и Управа полиције Црне Горе одговорили су председнику државе Милу Ђукановићу и Министру вањских послова у техничком мандату Ранку Кривокапићу да не постоје никакви законски услови или разлози да се Амбасадор Републике Србије у Црној Гори др Владимир Божовић протера или да му се забрани улазак у Црну Гору.
Фото Новости
Како амбасадор Божовић има своје родитеље и имовину у Црној Гори може их посетити или обићи када год то пожели.
-Црну Гору волим и поштујем и никада ништа нисам урадио нити ћу урадити против ње. Државу Србију чији сам амбасадор волим, ценим и чиним и чинићу све за њу и њене грађане што је у мојој моћи. Надам да се да је у Црној Гори прошло време пасјих гробаља, прогона и протеривања политичких противника. И два брата у истој породици који живе у две куће различито мисле или поступају али то не може променити истину да су браћа. Тако и државе Србија и Црна Гора имају своје различите погледе на неке ствари али пуно више имају ствари који их везују и чине најближим чланицама УН у светској породици народа којој припадамо. Зато верујем у истинско братсво и пријатељство Црне Горе и Србије а мојим прогонитељима опраштам и молим се Господу и св Сави, Василију.Петру, Јовану Владимиру који нас спајају да им помогне и врати на пут истине,правде и љубави међу нама, казао је амбасадор Владимир Бозовић за наш портал.
Од почетка хајке амбасадор је прегурао много тешких тренутака као и његови најблизи у Црној Гори, посебно родитељи.
Препоручујемо
КОД ГРАНИЦЕ ЦГ/СРБ: Сабласан снимак аутобуса док обилази провалију (ВИДЕО)
25. 08. 2022. у 15:25 >> 18:04
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата
ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.
26. 01. 2026. у 14:07
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (5)