ОГЛАСИО СЕ АБАЗОВИЋ НАКОН МАСАКРА НА ЦЕТИЊУ: "Позивам све грађане да мислима заједно будемо уз породице невино страдалих" (ФОТО)

ДАНАШЊИ догађај на Цетињу трагедија је коју Црна Гора не памти, казао је премијер Дритан Абазовић.

ОГЛАСИО СЕ АБАЗОВИЋ НАКОН МАСАКРА НА ЦЕТИЊУ: Позивам све грађане да мислима заједно будемо уз породице невино страдалих (ФОТО)

Дритан Абазовић, Фото Танјуг

- Позивам све грађане Црне Горе да мислима заједно будемо уз породице невино страдалих жртава, њихове рођаке, пријатеље и све грађане Престонице Цетиње - навео је Абазовић на Телеграму.

Како незванично сазнајемо, премијер ће са министрима обићи рањене који су хоспитализовани у КЦЦГ и у болници на Цетињу.

Подсећамо, у пуцњави која се данас догодила на Цетињу, када је Вук Бориловић (34) отворио ватру на суграђане, убијено је према последњим информацијама најмање 11 особа, међу којима су и деца.

Рањено је најмање десет особа. Четири особе су пребачене у Клинички центар Црне Горе, међу њима и полицајац ког је Бориловић упуцао у главу.

Није познато да ли је нападач извршио самоубиство након злочина или га је убила полиција.

Бориловић је спречавао Хитну помоћ да приђе повређенима.

Узрок злочина је породични сукоб.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.

08. 06. 2026. у 09:25

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ИСО стандарди нису само „сертификат на зиду“: Одржан стручни скуп о синергији управљања и интерне ревизије