НАЈБОЉА АТЛЕТИЧАКРА ЦРНЕ ГОРЕ ТРИЈУМФОВАЛА У ГРЧКОЈ: Марија прескочила 193 центриметра
НАЈБОЉА црногорска атлетичарка Марија Вуковић тријумфовала је у Грчкој. Црногорска рекордерка у скоку у вис победница је митинга Верготиа 2022 у грчкој Калитеи, са прескочених 193 центиметра.
Фото: ЕПА
Вуковић је и прошле године на истом митингу славила са истим резултатом, а неколико дана касније изборила је олимпијску норму висином од 197 центиметара.
Црногорска атлетичарка до краја маја такмичиће се у Каламати (21. мај), у Калитеи (25. мај) и дан касније на митингу Филотхеи Wомен Гала у Атини.
Очекује је и десет дана касније наступ на Играма малих земаља на Малти, док је за 18. јун најављен наступ на митингу Дијамантске лиге у Паризу.
Најбоља црногорска атлетичарка Марија Вуковић прве “висине” освојила је Бару у атлетском клубу “Морнар”.
Марија Вуковић остварила је највећи успех у историји црногорске атлетике.
БОНУС ВИДЕО: ВЕЛИЧАНСТВЕНО ИЗ НИКШИЋА: Десетине хиљада људи на улицама - литију предводи патријарх Порфирије
Препоручујемо
ЗВИЦЕРУ 16 ГОДИНА: Апелациoни суд у Подгорици потврдио пресуду "кавчанима"
09. 06. 2026. у 20:28
БИВШИ РАДНИЦИ ВЕКТРА БОКЕ ТРАЖЕ ПРАВДУ: У фокусу поново спорна продаја хотела Игало
09. 06. 2026. у 14:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШЕ КОМШИЈЕ ОКРЕНУЛЕ ЛЕЂА УКРАЈИНИ: Велики шамар за Зеленског
БУГАРСКИ министар одбране, Димитар Стојанов, изјавио је данас да та земља неће више да шаље оружје Украјини.
09. 06. 2026. у 15:10
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)