ГРОТЕСКА У ЦРНОЈ ГОРИ: Министри избачени из СПЦ кроје Темељни уговор
ТЕМЕЉНИ уговор са Српском патријаршијом биће један од највећих испита који ће се појавити пред новом владом Црне Горе.
Цетињски манастир / Фото Д. Миловановић
Ово питање дуго лебди над црногорском политиком, а "апостолски" кабинет Здравка Кривокапића није успео да нађе снагу за формално решавање односа државе и цркве.
Будући да ће у новој власти места имати и политички актери који су одлуком СПЦ у Црној Гори изопштени из православља, делује да је закључење споразума - даље него икада.
Опширније читајте у сутрашњем штампаном издању "Новости".
Фото: Новости
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)