НЕ ХАЈУ ЗА ЗАБРАНУ: Због криволова рибе на Скадарском језеру ухапшене две особе

ИАКО је период риболовног забрана, криволовци не поштују забрану лова па су мреже пуне рибе-шаран из Скадарског језера.

НЕ ХАЈУ ЗА ЗАБРАНУ: Због криволова рибе на Скадарском језеру ухапшене две особе

Фото: Б. Дабић

Изловљавање рибе у време риболовног забрана представља кривично дело. Након што је полиција случајном контролом у приколици пољопривредне машине пронашла око 50 килограма рибе – шаран, ухапшене су две особе.

- Гранична полиција је у близини Тузи зауставила пољопривредну машину којим је управљао Б.Н. (31) из Подгорице. Контролом је у приколици пронађена мрежа са око 50 килограма рибе – шаран, електрични претварач, два акумулатора и други предмети. О свему је упознат инспектор за рибарство који је преузео пронађену рибу и предузео мере из своје надлежности. Криминалистичком обрадом полиција је дошла до сазања да је са Б.Н. у вршењу недозвољеног риболова учествовао и М.П - наводи се у саопштењу Управе полиције.

О догађају је обавијештен државни тужилац у Основном државном тужилаштву у Подгорици који је наложио да се Б.Н. и М.П. лише слободе због сумње да су извршили кривично дело незаконити риболов.

Подсетимо, риболовни забран у Националном парку Скадарско језеро траје од 15. марта до 15. Маја. Током овог двомесечног периода забрањен је улов свих врста риба и других водених организама, осим јегуље.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ СРЕЋНИ ЉУДИ? Морала сам да побегнем...