СА ОКСФОРДА ПО СРБИЈИ: Кривокапић оптужио Србију да се мешала у изборе у Црној Гори

ОДЛАЗЕЋИ председник Владе Црне Горе Здравко Кривокапић оптужио је Србију да се мешала у изборе у Црној Гори! На предавању на Оксфорду „Политика и етика“ казао је да је којим случајем имао ментора његов политички век трајао би знатно дуже.

СА ОКСФОРДА ПО СРБИЈИ: Кривокапић оптужио Србију да се мешала у изборе у Црној Гори

Фото: AP Photo/Risto Bozovic

- Зашто кажем да је мањинска влада и превара  и корупција и политичка крађа. У Црној Гори а све што налазите изговоре ви ћете наћи у Шведску и Италију у којој постоји мањинска влада. Волео бих да смо ми Шведска и уређена држава, али ми нисмо то. Ми се први пут после 75 година налазимо у демократској транзицији. Ово је превара изборне воље грађана од 30.августа. Ту су била два референдумска  питања – да ли ће да и даље влада ДПС и друго да ли ће неко моћи да отме имовину некога па макар то била и Црква. Народ је јасно рекао, доста је било ДПС-а, нећемо да Закон о слободи вероисповести унизи било коју слободу вере. Зашто кажем да је мањинска влада превара, све је договорено у Рогамима и Београду, и ово је један од начина заташкавања афере банана. У контејнеру банана дође и одређена количина дроге. О утицају Београда бих могао да причам, али не желим да не би утицало у изборе у Србији, иако су се они мешали у изборе у Црној Гори -  казао је Кривокапић, додајући да је прихватио да има ментора, он би трајао ко зна колико.

– Матица већине Срба из Црне Горе није Београд. Овде се ради о једном јасном приступу одређених диктаторских приступа на простору Западног Балкана. Никада се ни са ким нисам састајао тајно. Сви ови политичари оду и јавно и тајно до Београда. Ја сам отишао 3. новембра и знам да ми је то опроштајна посета - рекао је Кривокапић.

БОНУС ВИДЕО:

ЦРНА ГОРА ПАМТИ: Никшићани скупом подсетили на НАТО агресију пре 23 године

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.

29. 07. 2026. у 19:12

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.

24. 07. 2026. у 16:00

МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање

МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање

НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.

30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54

Коментари (6)