НЕ САКРИВАЈТЕ НЕСПОСОБНОСТ ЈЕФТИНОМ ДЕМАГОГИЈОМ: Демократски фронт позвао одлазећу владу да замрзне цене горива

В. К.

12. 03. 2022. у 14:44

ДЕМОКРАТСКИ фронт је данас објавио саопштење којим позива одлазећу Владу да сопствену неспособност, незнање и некомпететност не покушава сакрити јефтином демагогијом и популизмом.

НЕ САКРИВАЈТЕ НЕСПОСОБНОСТ ЈЕФТИНОМ ДЕМАГОГИЈОМ: Демократски фронт позвао одлазећу владу да замрзне цене горива

Фото: Фејсбук

- Да је ДФ у Влади Црне Горе, давно би био припремљен Програм мера за подршку грађанима и привреди у условима глобалне безбедносне кризе. Цене горива су увек биле предмет и механизам великих сила за остваривање својих циљева. Мале државе, без сопствене производње горива, морају се понашати одговорно и брзим правовременим мерама и интервенцијама реаговати у правцу заштите интереса грађана и економије - наводи се у саопштењу ДФ-а.

Из те коалиције кажу да је Влада могла раније, а може и данас, да донесе одлуку о замрзавању цена горива, тако што би истовремено обезбедила субвенције из буџета компанијама које се баве њиховим прометом и дистрибуцијом.

- Она може и да умањи садашњу цену горива коју би потом замрзла и политиком субвенција заштити компаније које се баве овим послом. У оба случаја, те субвенције би се исплаћивале на основу одлуке Владе и биле би привременог карактера, до усвајања измена Закона о акцизама или Закона о ПДВ у Скупштини Црне Горе. Те мере би трајале до стабилизације цене горива на светском тржишту - закључује се у саопштењу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА: Снага заједништва и солидарности