ВЕЛИБОР ЏОМИЋ НАПУШТА ЦРНУ ГОРУ: Гојко Перовић стиже са Цетиња у Подгорицу

В. К.

31. 07. 2021. у 17:02

ВЕЛИКИ број верника присуствовао је литургији у цркви Светог Ђорђа у Подгорици коју је служио изабрани митрополит црногорско-приморски Јоаникије са свештенством.

ВЕЛИБОР ЏОМИЋ НАПУШТА ЦРНУ ГОРУ: Гојко Перовић стиже са Цетиња у Подгорицу

Фото: Светигора

Гојко Перовић је из Цетиња дошао да службује у Подгорицу.

Протојереј-ставрофор Велибор Џомић, који је годинама служио у овој цркви напушта Црну Гору и одлази на нову службу у Београд. Ових дана је објављено да ће Гојко Перовић бити свештеник при цркви Светог Ђорђа под Горицом, док је нови старешина те православне богомоље протојереј Мирчета Шљиванчанин, дугогодишњи свештеник и секретар Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици. И дугогодишњи секретар Митрополије црногорско-приморске и један од најближих сарадника блаженопочившег митрополита Амфилохија, Обрен Јовановић, тражио је да буде разрешен са те функције и он ће бити нови архијерејски намесник у Херцег Новом.

Митрополит Јоаникије је казао да је Џомић располагао великим знањем из области права.

 - Џомић је затражио као свештеник, поштујући црквени ред, пошто му породица већ живи у Београду, да иде тамо где ће имати исто значајну службу. Био је ревностан и даровит свештеник и сарадник митрополита Амфилохија. Иако одлази, он ће остати овде са нама. Важне су те промене, али људи се вежу са свештенике па буде појачаних емоција, али Црква живи својим животом, казао је митрополит и нагласио да интерес Цркве треба увек да буде испред личног интереса.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

АУДИО БМ СЛУШНИ АПАРАТИ: Новогодишња чаролија звука