БЕЧИЋ СЕ ХВАЛИО АНТИСРПСКИМ ЗАКОНОМ: Обраћање председника Скупштине ЦГ у Сребреници, у публици седе ратни хушкачи

Новости онлине

11. 07. 2021. у 12:40

ПРЕДСЕДНИК Скупштине Црне Горе Алекса Бечић се обратио путем видео линка на данашњој комеморацији у Меморијалном центру Сребреница – Поточари поводом 26. годишњице наводног геноцида.

БЕЧИЋ СЕ ХВАЛИО АНТИСРПСКИМ ЗАКОНОМ: Обраћање председника Скупштине ЦГ у Сребреници, у публици седе ратни хушкачи

Фото: Јутјуб/BHRT - Radiotelevizija Bosne i Hercegovine

- 13. јула ове године Црна Гора не обележава само Дан државности, већ и значајан јубилеј, осамдесет година од Тринаестојулског устанка, првог до тада у поробљеној Европи. Тај устанак је у континенталним и глобалним размерама постао симбол борбе против фашизма. Тринаести јул је наша друга реч за борбу против зла у људима, и сећање на све геноциде и злочине почињене на свим просторима и у свим временима. Стога након 26. година од овог за све мучног и трагичног догађаја нарочито за нас у региону, ја као председник Скупштине Црне Горе, али и као син, брат, рођак и комшија, и увек као човек, желим да вам упутим изразе дубоког саосећања у болу и патњи, која свима нама на овим просторима мора да буде неизрецива опомена да живот у миру има непроцењиву вредност - почео је своје излагање Бечић.

Фото: Јутјуб/ BHRT - Radiotelevizija Bosne i Hercegovine

- Онима који данас сахрањују посмртне остатке својих најмилијих упућујем најискреније саучешће. Успомена на вашу браћу, очеве и синове, обавезује нас да никада више не преиспитујемо мир, и додатно, подсећа нас да и у сукобу човек мора остати човек. Како би нам будућност била извесна и светла, са мрачном прошлошћу се морамо суочити. У оквиру тог процеса, Црна Гора кроз резолуцију о геноциду у Сребреници, донету пре пар недеља, у Скупштини чији сам ја председник, најоштрије је осудила геноцид у Сребреници као и оне који га негирају. У истом тексту показали смо одлучност да осудимо све злочине који су почињени на простору бивше Југославије, уз дубоко саосећање за све жртве и њихове породице - рекао је Бечић.

Фото: Јутјуб/ BHRT - Radiotelevizija Bosne i Hercegovine

Након што говорио о злочинцима без довољно храбрости да именује на кога мисли, уз прикладно помињање фашизма на почетку говора, Бечић је позивао на мир свих вера и нација на Балкану.

Док је он држао пацифистички говор, из публике су га слушали и гледали ратни хушкачи попут Мираша Дедеића, који је Србима претио Новом Олујом, Бакира Изетбеговића и Мила Ђукановића.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (8)

ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки