ПОЛИТИЧКИ КАРАМБОЛ У ЦРНОЈ ГОРИ: Кривокапић одговорио Ђукановићу - до јуче били заједно против Срба, сад се препуцавају преко медија

М. С.

26. 06. 2021. у 19:42

- НАЈАВА лидера опозиције Мила Ђукановића да планира скраћење мандата Влади Црне Горе су неозбиљне и опасне.

ПОЛИТИЧКИ КАРАМБОЛ У ЦРНОЈ ГОРИ: Кривокапић одговорио Ђукановићу - до јуче били заједно против Срба, сад се препуцавају преко медија

Фото: Влада Црне Горе

Уз све потешкоће, које пролази прва демократска Влада од увођења вишепартизма, она је непоколебљиво посвећена да пружи пуни допринос у изградњи демократских институција, међунационалног и међународног поверења, те побољшању стандарда грађана Црне Горе. То су цивилизацијске тековине које је Ђукановић деценијама урушавао, док је паралелно изграђивао аутократски метод владања, чиме је узроковао економско посртање, урушавање друштвеног развоја, дубоко подељено друштво, широко заступљену дискриминацију, неправду, корупцију, што није остало незапажено у извештајима међународних организација.

Ово је казао председник Владе Црне Горе Здравко Кривокапић у реаговању на изјаву председника Црне Горе Мила Ђукановића, који је казао да ће ДПС значајно скратити трајање актуелне власти, уз оцену да је сваким даном њеног трајања Црна Гора на губитку.

- Народ Црне Горе у политичком контексту 30. августа јасно је казао шта мисли о владавини коју је Ђукановић персонификовао, а о "тековинама" које сте ви заступали, требало би убрзо да се позабаве независни и ослобођени правосудни органи. Након што сте оставили празну касу и задужену земљу, Ви једино браните личну империју очекујући да ће туђа деца гинути да би се сачувале тековине ДПС-а, што је друго име за Ваше имовинске картоне. Оно што је опасно јесте ваша најава да ћете скратити мандат Влади, иако немате за то формалну већину. Дужни сте јавности да објасните, на који начин сте мислили, уз тако милитантан говор, да спроведете државни удар у најави? Или, пак планирате да са делом парламентарне већине, идете у отворено рушење Владе и скраћење мандата? Оно што је индикативно јесте координација удара на актуелну извршну власт, која је у овом моменту максимално посвећена успешности туристичке сезоне, након консолидације епидемиолошких прилика - каже се у реаговању црногорског премијера Здравка Кривокапића.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (4)

СВЕ ВЕЋИ ХАОС СА НАРКО-КАРТЕЛОМ ПРЕД МУНДИЈАЛ: ФИФА одузима Мексику ово домаћинство?!