У ВРТИЋУ СВАКО ТРЕЋЕ ДЕТЕ: Мања долазност малишана после празника

ПРВОМАЈАСКИ и ускршњи празници преполовили су број деце које долазе у обданиште. Према подацима Секретаријата за образовање и дечију заштиту, ове недеље просечно је дневно било присутно тек око 19.000 деце, што је свако треће уписано дете. Пре одласка на мини одмор, просечна долазност кретала се око 50 одсто.

У ВРТИЋУ СВАКО ТРЕЋЕ ДЕТЕ: Мања долазност малишана после празника

Фото: С. Младеноски

- Од маја, уобичајено почиње смањена долазност што у овим околностима нарочито иде на руку - каже Славко Гак, секретар за образовање и дечију заштиту. - Уз наставак масовне вакцинације свих и одговорног понашања, на одлчичном смо путу да се изборимо са пандемијом. У вртићима је ситуација апсолутно под контролом. Радује нас и све мањи број потврђених зараза, како код деце, тако и код запослених. Током априла, на "КОВИД 19" је било позитивно 77 малишана, док је у марту заражено 142 деце. Верујем да смо на добром путу да сви наставимо са нормалним животом.

У недељи пред празнике, у обдаништима је боравило 30.535 деце, што је 52,7 одсто од укупног броја уписаних. Највише малишана било је на списку у предшколским установама у Новом Београду, Звездари, Чукарици, Земуну и Палилули. Иначе, просечна долазност у београдске вртиће, у нормалним оклоностима, је око 60 одсто. Током летњих месеци она се смањује.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ХОЛАНД ПРОТИВ КЕЈНА: Гол-машине у борби за полуфинале Светског првенства!