ИЗЛОЖБА У РАНЧИЋЕВОЈ КУћИ: Закорачи у нашу причу
ГРУПНА изложба илустрација „Закорачи у нашу причу" која окупља 25 илустратора за децу биће отворена сутра у Ранчићевој кући, знаменитом варошком дому, галерији Центра за културу Гроцка.
Фото приватна архива
Догађај ће бити представљен без свечаности отварања, у складу са здравственим препорукама и мерама заштите.
Представљени уметници, међу којима препознајемо многа имена и „ликовнe рукописe" из литературе за децу и младе, баве се илустрацијом књиге за децу - индивидуално и ауторски. Овом приликом се окупљају око заједничке идеје, а то је представљање разноликости визуелног приступа који карактерише едукативну ликовну представу, намењену и естетски прилагођену дечијем узрасту.
Изложба траје до 4. маја а улаз за све посетиоце је бесплатан.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)