ГРАДЊА СТАНИЧНЕ ЗГРАДЕ: На лето почињу радови на Прокопу
ПОСЛЕ испитивања носивости и стања постојеће армирано-бетонске конструкције на железничкој станици Прокоп, које је извршио Институт за материјале и конструкције, Грађевинског факултета у Београду, процењено је да су неопходне значајне интервенције на ојачању плоче ради даље изградње.
Фото М. Анђела
На новој главној железничкој станици "Београд Центар", планирана је изградња станичне зграде, паркинга и пратећих комерцијалних садржаја, а почетак радова очекује се у трећем кварталу 2021. године. Ипак, све зависи од завршетка радова које изводи Инфраструктура Железница Србије, изнад будућег првог и другог станичног колосека.
Како кажу у компанији Раилwаy Цитy, у првој фази градиће се станична зграда и паркинг места на отвореном, док ће се пословно-комерцијални објекти и висеетажна гаража градити у неколико сукцесивних фаза. План је да прва фаза буде изграђена до краја 2022. године, а да комплекс у целости буде изграђен током 2024. године.
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)