ЈАРИЋУ ЗАБРАНА ЗИДАЊА У ПАРКУ: Простор на Врачару мора остати зелена површина, НБА ас земљиште купио од Ненада Крстића

Ш. МАРОВИЋ

16. 07. 2020. у 21:56

СТАНАРИ из Улице Томаша Јежа у Београду побунили су се због покушаја да се део парка који користе више деценија претвори у градилиште.

ЈАРИЋУ ЗАБРАНА ЗИДАЊА У ПАРКУ: Простор на Врачару мора остати зелена површина, НБА ас земљиште купио од Ненада Крстића

Постављена трака за обуставу грађевинских радова / Фото К. Михајловић

Део зелене површине данас је ограђен жицом и траком за обуставу грађевинских радова, а пре десет година враћен је експропријацијом приватном инвеститору. Сада је, како смо незванично сазнали, у власништву фирме која се повезује са некадашњим кошаркашким асом Марком Јарићем, а који је спорно земљиште купио од бившег капитена и саиграча из репрезентације Ненада Крстића.

У Урбанистичком заводу Београда заменик градоначелника Горан Весић састао се у четвртак са представницима огорчених грађана и договор је да овај простор на Врачару мора остати - зелена површина. Како, за "Новости", каже Игор Милутиновић, управник једне од зграда у околини парка, у четвртак је инспекција рада поднела прекршајну пријаву, јер су градилиште и два радника непријављени, а у посао је укључен и малолетник:

- Фирма Park residences doo на чијем челу је извесни Марко Николић купила је земљиште од Ненада Крстића. Првобитни план је био да се преко читавог парка гради стамбени објекат, али то није прошло, па је ограђен део од око 300 квадрата. Стара зграда, која се реновира поред ограђене зелене површине, требало би да постане вртић, а парк његов саставни део, пошто се од зидања изгледа одустало.

Да би се спречило скрнављење једне од ретких зелених површина у овом делу престонице, грађани су затражили од Града Београда да се измени План детаљне регулације, који ће бити усвојен најкасније до новембра.

Ненад Крстић / Фото Н. Параушиић

- Проблем је настао од 2008. до 2009. године, када је бивше руководство Oпштине Врачар простор који је био експроприсан за парк још седамдесетих година прошлог века вратило приватном инвеститору. То је један од највећих скандала које сам видео у Управи Града Београда и сада је дошао тренутак да се та неправда исправи - каже Весић.

Због тога је на предлог грађана, Општина Врачар потписала уговор са Урбанистичким заводом и у току је израда Плана детаљне регулације, који предвиђа да овај простор постане јавни парковски, где ће строго бити забрањена свака градња. Весић је обећао грађанима да ће Регулациони план бити усвојен на седници Скупштине града најкасније до новембра.

Покушали смо да ступимо у контакт и са Крстићем, који нам је послао поруку да је тренутно ван земље.

- Немам коментар на ове констатације и на нешто за шта нисам компетентан. Уколико је разговор о кошаркашким темама, увек можемо дискутовати - кратко је поручио за "Новости".

Горан Весић  / Фото П. Митић

ХТЕО ДА ГРАДИ И НА КОСАНЧИЋУ

ЈАРИЋ је у грађевинске воде упловио 2016. када је у Доситејевој улици у Доњем Дорћолу, на месту бивше Амбасаде Индије почео да гради петоспратницу. Исте године у медијима се спекулисало да би могао да постане власник уносног простора у зони споменика културе на Косанчићевом венцу. Део наводног плана био је да Јарић изгради Градску галерију, а заузврат би му било омогућено да на осам ари зида пословни простор на коме би могло да се сагради око 1.500 квадрата. То се до данас није остварило.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (5)

КОЈА ЈЕ ЦЕНА СЛОМЉЕНОГ ДЕЧЈЕГ СРЦА? Како су Хрвати, Бугари и Словенци расплакали малишане из Србије