ЗАВИЧАЈ НИКО НЕ ЗАБОРАВЉА: У центру за културу "Влада Дивљан" одржано "Банијско плетено коло"
Уз песму и игру, протекло је дружење на традиционалној манифестацији "Банијско плетено коло", која је одржана у Центру за културу "Влада Дивљан".
Фото: Приватна архива
Звук завичаја са Петрове горе, Уне и Саве, пренели су културно-уметничка друштва и певачке групе из Сиска, Петриње, Костајнице, Двора, Славоније, као и гости из Раковице и Бусија.
Поздрављајући присутне Мирослав Ковјанић, председник Завичајног удружења Банијаца је рекао да Банија неће бити заборављена, истичући да је задатак старијих да дух традиције пренесу на млађа поколења. Ову манифестацију, седму годину заредом, организује Завичајно удружење Банијаца, потомака и пријатеља Баније "Београд", а под покровитељством Комесаријата за избеглице.
Удружење је основало више од 500 чланова 2007. године. Основни циљ је да се сачувају обичаји, културна баштина, традиција и завичајна индивидуалност
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)