"ТЕСЛИН ДАН У ЗЕМУНУ": Јединстена поставка у кули на Гардошу

Миљана Лутовац

09. 07. 2025. у 15:57

У ОКВИРУ традиционалне манифестације "Теслин дан у Земуну", а поводом обележавања 169 година од рођења славног научника, Атеље и галерија "Чубрило" организоваће сутра, 10. јула, од 20.00, у кули на Гардошу, нову изложбу под називом "Никола Тесла у карикатури", аутора Владимира Јеленковића и Зорана Јовановића, посвећену нашем генијалном научнику, инжењеру и проналазачу.

ТЕСЛИН ДАН У ЗЕМУНУ: Јединстена поставка у кули на Гардошу

ГО Земун

Тесла је омиљени лик сликарима и вајарима широм света, јунак је бројних стрипова и карикатура, које ће моћи да се виде на овој изложби и међу којима су посебно занимљиве оне настале у време његових највећих проналазачких остварења и огромне популарности коју је уживао у тадашњој јавности.

- Препознајући велики значај очувања успомене и промоције лика и дела Николе Тесле, општина Земун је манифестацију "Теслин дан" 2011. године уврстила у програм сталних манифестација у области културе и на тај начин се придружила светским градовима попут Њујорка, Филаделфије, Перта и Загреба - истичу у овој општини.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

„И ЈЕДАН ЈЕ МНОГО“: Удружење приређивача игара на срећу СПИС покренуло програм едукације младих