ПЛАНИРАНО УРЕЂЕЊЕ КАЛЕНИЋА: Реконструкција врачарске пијаце најављивана прошле године сада је у плану пројеката
ИЗ ГРАДСКЕ касе за реконструкцију и доградњу Каленић пијаце биће издвојено нешто више од милијарде динара.
Фото: Беоинфо
Како је током прошле године најваљивано у Секретаријату за инвестиције, у плану је да ова престоничка тржница буде издељена на четири целине, као и да буде модернизована.
Током 2024. године причало се о плановима за реконструкцију, а на последњој седници Скупштине града у 2024. години пред одборницама се нашла Одлука о буџету града за 2025. годину. У њему су опредељена средства за овај велики пројекат.
Планирано је је да прва целина буде и највећи део пијаце, са 510 тезги, четири пјацете са чесмама и клупама. Овај простор имао би надстрешницу. У другом делу пијаце продавали би се прехрамбени производи и готова храна. У трећем делу на углу Његошеве и Улице Максима Горког биће смештена млечна хала која би имала 50 места за продају. Плато Соје Јовановић који се такође налази на углу ове две улице био би четврта целина и ту би се налазило степениште које води ка Млечној хали.
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)