ПУТ ПОДВИГА СА ПРИЗРЕНОМ У ДУШИ: Обележено 20 година рада Друштва пријатеља манастира Светих архангела код Призрена
БИТНО је да се окупљамо око косовскометохијске идеје, Метохија је место у којем је седиште наше цркве и престони град Призрен.
И. Маринковић
Црква нас подсећа да су наши стари принели наш народ и да су добили одају у Сионској одаји.
Овако је јуче, на свечаности поводом 20 година постојања и подвижничког пута помоћи Друштва пријатеља манастира Светих архангела код Призрена, царске Душанове лавре, говорио владика Иларион у Дому војске.
Две деценије рада Друштва обележено је уз бројне званице. На самом почетку скуп је благословио владика Иларион, који је говорио и о значају очувања наших светиња на Косову и Метохији.
- Када се спомене реч град, помислимо на Београд или Цариград, али многобројни, као ја, прво помисле на царски град Призрен - рекао је владика.
И. Маринковић
Годишњици Друштва у Дому војске присуствовао је и игуман манастира Светих архангела Михаило, чију подршку чланови Друштва сматрају немерљивом. Он се захвалио на редовним доласцима, бризи и помоћи манастиру.
Гости су јуче били у прилици да уживају и уз хор, а на крају вечери организовано је и уручење захвалницима онима који успешно сарађују са Друштвом пријатеља манастира Светих архангела. "Вечерње новости" су такође добиле "благодарницу" за "несебичну подршку и помоћ"
И. Маринковић
Друштво је основано у пролеће 2004. године, а десетак ентузијаста имало је жељу на почетку само да помогне монаштву Светих архангела да остане и опстане у манастиру. У сећању су им остале само слике ужаса, не само спаљеног и похараног манастира и беспомоћних монаха, одлучних да ту скончају, него и готово свих српских светиња и имовине. Те слике су биле њихов покретач.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)