БЕЗБЕДНОСТ УЧЕНИКА ПРИМАРАН ЗАДАТАК: Представници предшколских установа у ресорном министарству
ПОМОЋНИК министра просвете за предшколско и основно образовање Милан Пашић састао се са представницима предшколских установа са територије Београда, на коме је једна од тема била и унапређење безбедности деце и запослених.
Фото Архива
На састанку се разговарало о изменама подзаконских аката, унапређивању професионалних компетенција запослених, пројектним активностима, уносу и ажурирању података у ЈИСП-у, припремљености установа за почетак радне године, унапређивању безбедности деце и запослених, као и активностима усмереним на заједништво, толеранцију и инклузивну праксу.
- Циљ састанака је да упознамо колеге из предшколских установа у вези са изменама законске легислативе - рекао је Пашић. - Значило нам је да чујемо и њихово мишљење, како они виде целокупну ситуацију, који су то акти које је могуће мењати и како да напредимо услове предшколског васпитања и образовања.
Он је додао да је формирана радна група при Влади која се бави предшколским васпитањем и образовањем, где су представници различитих министарстава, представници кабинета председника Владе, као и представници синдиката.
- Једна од тема је и унапређење безбедности деце и запослених, затим почетак нове радне године, изазови са којима се колеге сусрећу, стручно усавршавање и професионалне компетенције - казао је он.
Градска секретарка за образовање и дечју заштиту Александра Чамагић рекла је да је град у протеклој години радио на проширењу капацитета у вртићима и истакла да први пут у Београду нису имали листе чекања у четири општине, као и да верује да су родитељи задовољни резултатима конкурса.
- Важно је да кажемо да ће и ове године државни вртићи, односно боравак деце у државним вртићима бити потпуно бесплатан за све родитеље, а да субвенција за боравак деце у приватним предшколским установама остаје 33.000 динара - навела је она. - Цена је фиксна и не умањује се без обзира на број долазака деце.
После скупа у Београду, биће одржани и у Новом Саду, Нишу, Новом Пазару, Ужицу и Крагујевцу.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
22. 07. 2026. у 11:46 >> 23:04
Коментари (0)