НА ТРГУ СЛАВИЈА БЕЗ ТЕЖИХ САОБРАЋАЈКИ: Од почетка године у престоници се догодиле 7.463 незгоде
ОД почетка године у престоници су се догодиле 7.463 саобраћајне несреће у којима је погинуло 48 лица. Од укупног броја смртно страдалих, њих 27 су били возачи, а 19 пешаци. У незгодама је повређено 2.700 грађана, од којих је 425 задобило тешке телесне повреде.
Фото: Принтскрин/ NAXI KAMERE
У изјави за РТС Ивица Булатовић, из Управе саобраћајне полиције Београда, каже да високе летње температуре утичу на возаче, као и што током зимских месеци хладноћа отежава вожњу због леда и снега на путевима. Он је упозорио да, током ових тропских дана, возачи морају обратити пажњу колика је температура у аутомобилу.
- Температуру у возилу треба прилагодити спољној, односно не треба да буде много нижа у односу на ону која је напољу - објаснио је Булатовић. - Јер, уколико је разлика велика, може се догодити да по изласку из аутомобила возач добије температурни шок.
Иако се у јавности стиче утисак да су пешаци најугроженија категорија и да најчешће страдају на пешачким прелазима, Булатовић је истакао да је број саобраћајних незгода са смртним исходом по пешаку у паду. Тако је прошле године, од укупно 99 погинулих лица, било 45 пешака.
Булатовић је истакао да, супротно присутном мишљењу, у јавности на кружним токовима, на Славији и код зграде општине Нови Београд, није било тежих саобраћајних несрећа са погинулима. Углавном се радило о материјалној штети на аутомобилима. Такође, навео је и да на Пупиновом мости, који није осветљен, није забележено више удеса. Он је апеловао на возаче да прилагоде вожњу кад улазе са осветљеног на неосветљени део пута, као и да поштују саобраћајну сигнализацију и знакове на путевима.
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)