БЕСПЛАТНЕ РАДИОНИЦЕ ЗА СРЕДЊОШКОЛЦЕ: "Боје Африке" у керамици и графици
МУЗЕЈ афричке уметности током летњег распуста организује бесплатан програм за средњошколце под називом „Боје Африке – креативне радионице и изложба радова”, саопштено је из Музеја афричке уметности.
ФОТО: Беоинфо
Заинтересовани ученици се могу определити да похађају курс из керамике – од 19. до 23. августа, од 10 до 14 часова и радионицу графике – од 26. до 30. августа, такође од 10 до 14 часова.
У оквиру сваког од два петодневна мини-курса „Боје Африке – креативне радионице и изложба радова” учесници ће се на уводном предавању кустоса упознати са темама које ће потом обрађивати на радионицама. Програмом су предвиђене две теме и две ликовне технике уз помоћ којих ће креирати самосталне ликовне радове.
Завршни део програма одржаће се 31. августа, када ће полазници обе групе, уз помоћ кустоса, креирати изложбу својих радова. Свечано отварање изложбе, додела потврда и награда за најуспешније радове одржаће се 1. септембра у 14 часова.
Радионице воде Милица Јосимов, вајарка -конзерваторка, Марија Милош, виша кустоскиња, и Милица Наумов, кустоскиња.
Пријављивање је обавезно и врши се слањем пријаве на имејл-адресу kontakt@mau.rs са следећим подацима: име, презиме, година рођења, контакт телефон и изабрана група (од 19. до 23. августа или од 26. до 30. августа).
Препоручујемо
ИЗМЕНЕ ПРЕВОЗА У БЕОГРАДУ НА СКОРО МЕСЕЦ ДАНА ЗБОГ РАДОВА: Ево које се линије укидају
06. 03. 2026. у 17:11
"ЗЛАТНА СИРЕНА" ОД 9. МАРТА: Почињу традицоналне Дечије музичке свечаности
06. 03. 2026. у 12:09
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)