ЦАРСТВО ВОДЕНИХ ЗМАЈЕВА: Изложба у Ботаничкој башти "Јевремовац"

Б.Б.

10. 06. 2024. у 15:50

У Ботаничкој башти "Јевремовац" ће 11. јуна бити отворена изложба по називом "Добродошли у царство угрожених водених змајева".

ЦАРСТВО ВОДЕНИХ ЗМАЈЕВА: Изложба у Ботаничкој башти Јевремовац

Фото П. Милошевић

  Изложба, као део ЕУ Хоризонт пројекта "DANUBE4all", је осмишљена и први пут изложена у Националном парку Донау-Ауен у Аустрији, након тога у Немачкој, затим у Хрватској у Копачком риту, а сада је стигла у Београд.

Основни циљ  је рестаурација станишта подунавског великог мрмољка (Тритурус доброгицус) у сливу Дунава. Организација DANUBEPARKS-a i EU Interreg Dunav транснационални програм су творци изложбе која посетиоцима омогућава увид у екологију, понашање и заштиту ове рањиве

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

РУСИЈА У ШОКУ: Добила вести из Америке које уопште није очекивала