ЧУВЕНИ ОБЈЕКАТ У КОСОВСКОЈ 11 БИЋЕ ПОНУЂЕН ПО ЦЕНИ ОД 297 МИЛИОНА: Продаје се хотел "Унион"
АГЕНЦИЈА за лиценцирање стечајних управника (АЛСУ) огласила је продају београдског хотела "Унион", у Косовској 11, по почетној цени од 297 милиона динара. Како је наведено у огласу, процењена вредност имовине је 594 милиона динара.
Фото Google streat
На продају се нуди хотел "Унион" површине 2.777 квадрата, опрема, уметничке слике, залихе, као и потраживања. Прво јавно надметање за продају хотела у самом центру престонице заказано је за 14. јун, а рок за уплату и преузимање продајне документације је 10. јун до 14 часова. Заинтересовани треба да до 12. јуна, до 14 часова, уплате и депозит од 118,8 милиона динара.
Хотел "Унион" сазидан је 1922. године и налази се у згради Палата "Косово". Првобитни назив објекта био је "Унион Косово", да би 1939. године променио име у "Унион палас". Пре готово века био је један од највећих хотела у главном граду, а имао је 172 собе и 241 кревет. На самом почетку рада био је категорисан као хотел првог реда, али већ 1939. је категорисан за једну класу ниже. Власник целе Палате "Косово" био је трговац Никола Раденковић, са два сина. Због финансијских и породичних проблема, он је 1932. године извршио самоубиство.
На до тада највећој аукцијској продаји од почетка процеса приватизације у Србији, одржаној у београдском Сава центру, 2002. године, на којој се нудила продаја чак 15 фирми, продато је 70 одсто капитала хотела "Унион" за 150 милиона динара. У надметању десет учесника за куповину овог хотела, чија је почетна цена била 21 милион динара, највишу цену понудио је Милорад Мајкић, тадашњи власник казина "Александар".
Након аукције, тадашњи министар трговине и туризма Слободан Милосављевић изјавио је да је продат први хотел у Србији у поступку приватизације, изразивши очекивање да ће почетна инвестиција за ревитализацију "Униона" бити између милион и милион и по евра.
Власништво
КАО стопостотни власник хотела, у Агенцији за привредне регистре води се Мирослав Мајкић, који је после куповине 80 одсто објекта 2002. године постао стопроцентни власник хотела у Косовској улици 2011. године.
Препоручујемо
ВЕНЕЦУЕЛА ТОНЕ У ХАОС: Познато ко је ухапсио Мадура, цуре први детаљи (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 15:47
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ОВО СУ КРИЛИ: Испливала дуго чувана тајна Ане и Бастијана
РАЗВОД Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера била је једна од главних вести претходне године.
02. 01. 2026. у 08:40
Коментари (0)