МОРБИЛЕ ИМА 34 БЕОГРАЂАНА: Пресек броја оболелих од почетка фебруара
ОД 7. фебруара, када је почео пооштрен епидемиолошки надзор над морбилама, у главном граду је закључно са 24. мартом регистровано 34 оболела.
Фото Shutterstock
Према подацима Градског завода за јавно здравље, међу оболелима је 10 деце, узраста од једне до пет година, девет пацијената има од 8 до 19 година, три су старости од 20 до 25, док су 12 њих старији од 30 година.
У односу на вакцинални статус, 21 оболели је невакцинисан, код 10 одраслих је непознат, док су троје комплетно имунизовани.
Након прва два потврђена случаја морбила 6. и 7. фебруара, а у складу са Планом активности за елиминацију морбила у Републици Србији, уведено је дневно нулто извештавање из надзорних јединица са територије Београда, формирана је линијска листа случајева, са свим пријављеним сумњама на обољење као и потврђеним случајевима морбила, која се доставља Институту за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић - Батут".
Такође, ради се пријављивање, епидемиолошко испитивање и лабораторијска анализа сваког случаја сумње на морбиле, обављена је хитна и ванредна ревизија вакциналних картотека домова здравља на територији Београда. Континуирано се обавља имунизација невакцинисане и непотпуно вакцинисане деце, узраста од 12 месеци до 18 година ММР вакцином на територији Београда, врши се здравствени и епидемиолошки надзор над контактима у колективу и породици оболелих и здравственим установама у којима је обављен преглед и хоспитализација оболелих.
Препоручујемо
РАДОВИ ШИРОМ ГРАДА: Мења се режим саобраћаја на Савском венцу, Звездари и Чукарици
15. 06. 2026. у 14:20
ДАНАС БЕЗ ВОДЕ ОБРЕНОВАЦ, СКЕЛА И БАРИЧ: Радови на санацији лома цеви
15. 06. 2026. у 08:20
СУТРА БЕЗ СТРУЈЕ: Потрошачи са Палилуле, Савског Венца и Звездаре у мраку
14. 06. 2026. у 18:43
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру
МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.
15. 06. 2026. у 10:10
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)