ПОНОСАН НА БУДУЋЕ ШАМПИОНЕ: Шапић угостио ђаке из Француске и ОШ "Митраљета"
ПРЕДСЕДНИК Привременог органа Града Београда Александар Шапић угостио је јуче у Старом двору ученике и наставнике из Француске, који су исказали жељу да га упознају, као некадашњег ватерполисту и освајача многобројних медаља. Ђаци, бораве у посети престоници у оквиру ЕРАЗМУС+ пројекта, као гости вршњака из ОШ "Митраљета" са којима су посетили Скупштину града.
Фото: Беоинфо
Шапић је рекао да му је задовољство што је са децом која носе нашу будућност, као и да би му било велико задовољство ако би могао саветом или искуством да им учини боравак у Србији лепшим.
- Желим вам леп боравак да уживате, да склопите пријатељства, да стварно из наше земље и града кући понесете најлепше успомене - рекао је Шапић. - Моја је привилегије што сам био градоначелник неким будућим спортским шампионима. Бићу поносан када остарим, да се похвалим што сам био ваш градоначелник или председник општине.
Основна школа "Светислав Голубовић Митраљета" учествује у ЕРАЗМУС+ пројекту "Let live the Olimpyc dream together 2022-2024", а партнери на пројекту су ученици и наставници из пет европских школа - Шпаније, Италије, Мађарске, Данске и Француске. Циљ пројекта је упознавање ученика са историјом и вредностима олимпијског покрета и спортовима у сусрет Олимпијским играма у Паризу.
У посети су ученици узраста 13 и 14 година, 11 ученика и три наставника, као и екипа француске телевизије ТВ Франце 3. Током боравка у Београду, гости из Француске имали су прилику да се опробају у различитим спортовима, посетили су старо језгро Земуна- кулу Гардош, Музеј ФК Црвена Звезда, Олимпијски комитет Србије, Храм Светог Саве. У плану је обилазак собе трофеја Новака Ђоковића и обилазак Калемегданске тврђаве.
Захваљујући пројекту ЕРАЗУМС, ученици школе из Батајнице су током последњих годину дана боравили у Шпанији, Италији и Данској
Препоручујемо
СНИМАК ИЗ ВИШЊИЧКЕ БАЊЕ РАЗБЕСНЕО ЈАВНОСТ: "Ово је изузетно опасно..." (ВИДЕО)
13. 03. 2026. у 09:26
УМРЛО ВИШЕ ЖЕНА: Статистика о преминулима у Београду, ево када је смртност била највећа
11. 03. 2026. у 12:11
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)