ДЕЦА СЕ ДРУЖИЛА СА ПОЛИЦАЈЦИМА: На Ади Циганлији припадници МУП малишанима јуче откривали тајне после

А. З. К.

03. 09. 2023. у 07:00

НА Ади Циганлији организовано је дружење деце и припадника Министарства унутрашњих послова у склопу пројекта "Заједно и безбедно кроз детињство".

ДЕЦА СЕ ДРУЖИЛА  СА ПОЛИЦАЈЦИМА: На Ади Циганлији припадници МУП малишанима јуче откривали тајне после

Фото: Mup

Разиграни малишани јуче су били у прилици да разговарају са полицајцима и открију тајне њиховог посла. Осим у разговору, најмлађи су уживали и у ватрогасној пени, а они најхрабрији пењали су се на вештачкој стени.

Макишка страна Аде јуче је била препуна од 10 до 18 часова, колико је трајало дружење полицајаца, малишана и њихових родитеља. Разиграни, трчали су на све стране како би видели све оно што су им припадници МУП припремили. Највише пажње привукла је пена у којој су уживали, а коју ватрогасци користе само у ретким ситуацијама.

Деца нису оклевала да полицајцима и ватрогасцима поставе многобројна питања. Осмелили су се па су улазили и истраживали ватрогасна возила и полицијске аутомобиле. Велики број њих рекао нам је да када порасту желе да постану полицијаци или ватрогасаци.

Програм који је јуче организован осим игре имао је и едукативан карактер, па су деца била у прилици да науче како да препознају различите нивое дискриминације и како да се заштите.

Државни секретар МУП др Жељко Бркић јуче је рекао да је безбедност деце и ученика у самом врху приоритета МУП.

Нови службеници прошли обуку

ДРЖАВНИ секретар Министарства унутрашњих послова др Жељко Бркић рекао је јуче да је током лета обуку прошло око 6.000 службеника од којих су 200 официри полиције.

- Унапредили смо њихове компетенције за поступање према малолетним лицима, према деци, да препознају изазове, претње и безбедносне ризике по децу, нарочито у близини школа и у самим школама, и да на адекватан начин реагују - рекао је Бркић.

- Желимо да најмлађој популацији укажемо и развијемо свест о томе колико је безбедност важна и колико је важно да имају поверење у полицију која је стуб безбедности нашег друштва - рекао је Бркић. - Пројектом "Заједно и безбедно кроз детињство" показали смо један тимски рад више државних органа и организација јер смо свесни да само безбедно окружење може да створи позитивну школску климу, а она је предуслов да наша деца добију квалитетно образовање, да правилно буду васпитана чиме ћемо створити немерљив допринос и обезбедити им сигурну будућност.

У организовању јучерашњег програма на Ади учествовало је и Министарство просвете, а најављено је да ће током школске године око 560 основаца имати различите радионице. Тај пројекат биће спроведен у сарадњи са МУП, школским тимовима за заштиту ученика од дискриминације и насиља.

Деца су јуче била у прилици да се друже са припадницима криминалистичке и полиције опште надлежности, Специјалне антитерористичке јединице, саобраћајцима, ватрогасцима и припадницима Жандармерије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.

05. 03. 2026. у 13:12

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.

05. 03. 2026. у 12:54

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

ИРАН НАПАДНУТ, А РУСИЈА КАЖЊЕНА!  Сергеј Лавров о ономе што шта раде Америка и Израел, а како у свему пролазе Руси