ПРЕЧИШЋИВАЧИ ВАЗДУХА У СВИМ ВРТИЋИМА И ШКОЛАМА: Шапић се обратио пре седнице Скупштине града
ГРАДОНАЧЕЛНИК Београда Александар Шапић рекао је пре данашње седнице Скупштине града да ће ребалансом буџета који ће данас бити усвојен све просторије у вртићима, основним и средњим школама имати пречишћивач ваздуха које ће Град одржавати и сервисирати.
Фото: Н. Скендерија
Такође, од септембра биће обезбеђени бесплатни часови енглеског за све београдске предшколце.
- Очекујем и да ће у току лета да се заврши набавка за безбедносне станице, како би до пролећа биле постављене, то је посебно добило димензију после трагичних догађаја у мају. Београд ће имати 102 станице, где ће боравити комунални милиционари, односно "бели", а понудићемо их и полицији јер ће то бити инфраструктурно озбиљан захват и надам се да ће до пролећа следеће године то бити реализовано - рекао је градоначелник.
Фото: Н. Скендерија
Он додаје да ће бити запослени и нови комуналци, и да се није одустало ни од чега што је раније најављено.
- Сваку ствар коју смо говорили да ћемо радити дошли смо до неког нивоа, за неке идеје имамо проблема, али нећемо одустати ни од једне ствари - казао је Шапић.
Фото: Н. Скендерија
Како је данас тачно годину дана од када је постао градоначелник, Шапић је истакао да се власт понашала одговорно, то јест да су ишли у дугорочне планове.
Фото: Н. Скендерија
- Од тога да смо увели ред у јавне радове, кад се ради, колико се ради, почели да радимо викендом, улазимо у јавне службе и подржавамо промене - каже он. - Очекујем да ћемо у току године потписати уговор за тунел код Економског факултета и да ћемо везати тај пројекат за мали метро, а то је Савски мост и тунел. Почели смо припремне радове на булевару Зорана Ђинђића и рушимо погоне "Раде Кончара". Вишњичка улица иде како треба, на јесен ће бити спремна у капацитету. Очекујем да до краја лета читав систем јавног превоза буде заокружен, па ћу изаћи да вам покажем шта смо све урадили. До краја јуна очекујем да ћемо имплементирати апликацију, која ће почетком јула бити у употреби, а почетком јула очекујемо продају карата на 300 најпрометнијих трафика у граду.
Препоручујемо
ОСВОЈИЛИ ПРВА ТРИ МЕСТА: Ђаци школе "Дрво арт" неприкосновени у изради подних лампи
09. 03. 2026. у 12:10
ИСПОД ЦРТЕ 1.000 ДЕЦЕ: Листе чекања за упис у обданишта у Београду смањена 10 пута
09. 03. 2026. у 10:44
ИЗМЕНЕ ПРЕВОЗА У БЕОГРАДУ НА СКОРО МЕСЕЦ ДАНА ЗБОГ РАДОВА: Ево које се линије укидају
06. 03. 2026. у 17:11
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (9)