ДРВОРЕД ОД 300 САДНИЦА: Наставља се урђење Кеја у Панчеву
КЕЈ у Панчеву ће, до краја године дуж шеталишта, красити 300 нових садница дуж шеталишта. Саднице разних аутхтоних лишћара ће бити посађене на удаљености од пет метара на горњем и доњем шеталишту, које ће добити дупли дрворед.
Фото: Зоран Јовановић
Реч је о пројекту пошумљавања у циљу заштите и очувања диверзитета, које град Панчево ради са Министарством заштите животне средине. Вредност пројекта је 20 милиона динара, Град ће обезбедити 12, а Министарство ће суфинансирати са осам милиона динара.
Упоредо са озелењавњем се настављају и радови на реконструкцији самог кеја. Прошле године је урађено шеталиште, расвета, нова паркинг места, а ове ће бити постављено модерно дечје игралиште површине 600-700 квадратних метара на тартатр подлози са справама. Идеја је да све буде у знаку реке, а пошто је у близини зграда старе железничке станице у плану је да се са Удружењем љубитеља железница, обогати овај простор.
Од тада до прошле године није било значајних радова, иако је био "сценографија" за многе култне филмове и серије, а једно је од омиљених места окупљања Панчеваца.
ОДЛУКА КОЈА МОЖЕ ДА ПРОМЕНИ СВЕ: Русија разматра Трампову понуду
РУСКО министарство спољних послова, заједно са својим савезницима и партнерима, разматра предлог америчког председника Доналда Трампа за придруживање Одбору за мир, изјавио је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков.
09. 02. 2026. у 11:26
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
НАЈВИШИ ЧИН МОНАШТВА У ПРАВОСЛАВЉУ: Ко су Схи монаси?
ОВО пострижење назива се „другим крштењем“, постризавани се очишћује од свих грехова и постаје "син светлости“.
08. 02. 2026. у 09:25
Коментари (0)