УЧЕНИЦИ ИЗ ДРВАРА НА ПРИЈЕМУ У ГО ЗЕМУН Малишани обилазили културно - историјске споменике и музеје у Србији
УЧЕНИЦИ осмог разреда "Дрвар" из Дрвара били су гости у просторијама Општине Земун, где их је дочекао председник ове локалне самоуправе Гаврило Ковачевић.
ГО ЗЕМУН
Директорка ОШ "Дрвар" Дубравка Кунић и 12 ђака претходних дана обилазили су значајна историјска места, културно - историјске споменике и музеје у Србији.
У срдачном разговору са гостима из Дрвара председник Ковачевић је истакао да су овакве екскурзије прилика да ученици стекну нова пријатељства, али и да науче нешто више о својој матици, као и о богатој националној историји коју са поносом треба да баштине.
Током дводневне екскурзије најбољи ученици из предмета историје посетили су у Београду Народни и Етнографски музеј и Конак кнегиње Љубице, а у Орашцу, Тополи и Такову су научили нешто више о Првом и Другом српском устанку.
Реализацију ове школске екскурзије су помогли Градска општина Земун, Општина Дрвар и Конзуларна канцеларија генералног конзулата Републике Србије у Дрвару.
Препоручујемо
ВАЖНО ЗА ВОЗАЧЕ: Ноћас од 22 до сутра у 5 сати ујутру биће затворена Газела
24. 02. 2026. у 14:57
КУРС ЕНГЛЕСКОГ ЗА НАЈСТАРИЈЕ: Бесплатно у Вождовачком центру "Шумице"
24. 02. 2026. у 14:30
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)