БАТАЈНИЧАНИ УГОСТИЛИ 18 УЧЕНИКА: Французи били гости "Митраљете"

27. 02. 2023. у 14:24

НАСТАВНИЦИ, ученици и њихови родитељи из Основне школе "Светислав Голубовић Митраљета" били су домаћини 18 француских ученика и два наставника који су у Батајници боравили до 24. фебруара.

БАТАЈНИЧАНИ УГОСТИЛИ 18 УЧЕНИКА: Французи били гости Митраљете

ГО Земун

Свечани дочек одржан је у Основној школи "Бранко Радичевић", која је уступила домаћинима свој простор, јер се у њиховој школи обављају грађевински радови. Обраћајући се гостима директор ОШ "Светислав Голубовић Митраљета" Игор Војновић је истакао да ће Батајничани дати све од себе да ђаци из Француске уживају у гостопримству.

Сарадња између ОШ "Светислав Голубовић Митраљета" и Колеж Вобон из француског града Белфор плод је сарадње наставница енглеског језика, Иване Пушице и Делфине Томчић на Еразмус+ конференцији која је одржана 2019. године у Дижону.

Колеж Вобон је прошле године аплицирао за средства из европских фондова, уз помоћ којих реализује пројекте краткорочне мобилности за ученике и наставнике како би упознали нове културе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.

21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута