ДО ТРАМВАЈА ПРЕКО РУПА: Катастрофално стање стајалишта код аутобуске станице и Савског моста
СУГРАЂАНИ који чекају трамваје на станици "Економски факултет" у правцу Новог Београда, код БАС, морају добро да пазе где ће да стану.
Неопходна обнова, Фото Приватна архива
Иако су ту нова надстрешница, клупа и табла са информацијама о локацији и доласцима шинских возила која саобраћају на линијама 7 и 9, бетон на станици је без горњег слоја, потпуно разрован, сав у рупама.
Проблем је и за оне који треба да изађу или "искоче" из трамваја, те стају право на ту разбијену подлогу. Још горе прођу они, који овде долазе са коферима, не само да могу да оштете свој пртљаг, већ и кроз ђонове ципела осећају неравнине.
- Ово је заиста страшно - коментаришу људи које смо затекли овде, чудећи се незавидном стању трамвајског стајалишта.
- Како не бисмо стајали у рупама и оштетили обућу, морамо да се наслонимо на зид стајалишта. Кад дође трамвај, онда на врховима прстију прелазимо тај разровани део да уђемо у превоз. Незгодно је кад треба да изађемо из трамваја који имају неколико степеника и онда станемо на овај "ужас".
Није ово настало преко ноћи, јадају се Београђани који овуда редовно пролазе. Подлога на станици "скида" се већ годинама, прво су биле мање рупе које је било могуће избећи, а сада је цео потез такав.
- Верујемо да су томе допринели и бројни аутобуси, камиони те остала теретна возила која овуда пролазе и окрећу, или возе преко моста. Ово је центар града, плашимо се да ће неко озбиљно да се повреди или да га, не дај боже, закачи трамвај.
КИША
А КАДА падне киша, ово трамвајско стајалиште код Главне аутобуске станице препуно је воде. Они који не могу да стану уз саму ивицу наткривене станице, пре бирају да стоје на киши, него да газе по барама.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
СНИМЉЕН У ВУКОВАРУ: Возачу из Борова 2. НАЈВЕЋА КАЗНА у историји Хрватске - ево шта је згрешио
ПРЕМА свему судећи, хрватска полиција у последње време изриче све веће новчане казне за почињене саобраћајне прекршаје.
20. 07. 2026. у 19:45
Коментари (0)