СТРАСНА НЕДЕЉА У ЛИКОВНОЈ УМЕТНОСТИ: Прича о Ускрсу у УК "Божидарац"

А. В. В.

18. 04. 2022. у 15:25

ОНЛАЈН предавање "Прича о Ускрсу - Страсна недеља у ликовној уметности" одржаће се у четвртак, 21. априла, од 20.00 часова у Установи културе "Божидарац".

СТРАСНА НЕДЕЉА У ЛИКОВНОЈ УМЕТНОСТИ: Прича о Ускрсу у УК Божидарац

Божидарац

Учесници ћу у оквиру часа чути о скромним симболичким представама из времена почетака хришћанства, преко Милешевског Белог анђела, до монументалних представа ренесансе, барока, са освртом и на модерна пикторална решења на којима су ови догађаји овековечени.

Такође, моћи да добију одговоре на питања који догађаји сакралне историје се обележавају током Страсне недеље, зашто су сакралне теме одувек омиљене у ликовној уметности, као и како се развијална њихова поетика.

Пријава је бесплатна и налази се на сајту www.bozidarac.rs. Догађај се организује уз подршку Градске општине Врачар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

БИО ЈЕ МИЉЕНИК ЖЕНА: Где је данас Небојша Бакочевић?