ПРВИ ЧАМАЦ ЗА КОМУНАЛЦЕ: Стигло ново речно возило за Секретаријат комуналне милиције
КОМУНАЛНА милиција добила је модеран и опремљен чамац за рад на рекама које је набавио Град.
Privatna arhiva
Реч је о модерном чамцу са радарима којима ће се мерити брзина пловила која крстаре Савом и Дунавом, који поседује и опрему неопходну да би се контролисао комунални ред са воде.
Пловило има звучну и светлосну сигнализацију, радио уређај тетра система, радар за мерење брзине чамаца на води и опрему за ноћни рад.
- Чамац ћемо заједно користити са припадницима речне полиције, сада можемо да контролишемо глисирање на рекама, рад сплавова са реке, ниво буке из угоститељских објеката - рекао је заменик градоначелника Горан Весић. - Коначно ће комунална милиција и на рекама моћи да ради у пуном капацитету.
Дужина чамца износи 8,25 метара, ширина 2,7 метара, а покреће га ванбродски мотор од 300 коњских снага. Поседује и застакљену кабину за четири особе, а на пловилу може укупно да буде девет милиционарки и милиционара.
Препоручујемо
БЕОГРАД ДОБИО 45 НОВИХ КОМУНАЛНИХ МИЛИЦИОНАРА: Одржан свечан пријем у Старом двору
23. 03. 2022. у 15:39
САЈТ ЗА БРЖЕ РЕШАВАЊЕ ПРОБЛЕМА: Комунална милиција од понедељка покреће нову услугу
04. 03. 2022. у 15:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена
Расел Скози, ИТ стручњак из Велса који је нестао 2002. године, пронађен је мртав после више од 20 година у густом шибљу недалеко од Свонсија. Његови посмртни остаци идентификовани су помоћу стоматолошких картона, али...
24. 07. 2026. у 16:35 >> 17:07
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
Србин аутом "прегазио" Дунав и стигао до Хрватске "илегално" - кад моћна река пресуши (ФОТО)
ПОСЕБНУ пажњу привукао је возач аутомобила са српским регистарским ознакама, који је преко готово исушеног дела корита стигао до Вуковарске аде.
24. 07. 2026. у 20:35 >> 20:36
Коментари (0)