ВЕСИЋ САОПШТИО: Потписани уговори за изградњу још два вртића

ГРАД Београд потписао је уговоре за пројектовање и изградњу још два вртића у Блоку 8а у Новом Београду и у насељу Алтина у Земуну, а вредност пројектовања и изградње два објекта је 512 милиона динара, изјавио је заменик градоначелника Београда Горан Весић.

ВЕСИЋ САОПШТИО: Потписани уговори за изградњу још два вртића

Novosti

Весић је рекао да ће вртић у Блоку 8А у Новом Београд имати површину од око 1.170 квадратних метара, те да ће у њему бити места за 156 деце.

- Површина комплекса на којем ће се налазити вртић је 3.901 квадратни метар, нето вредност пројектовања и изградње је 169 милиона динара, а укупан рок за завршетак посла је 455 дана- казао је Весић, а саопштила Градска управа.

Када је реч о вртићу у Алтини, Весић је рекао да ће се вртић налазити уз улицу Павла Вуисића, те да ће његова површина бити 1.990 квадратних метара и моћи ће да прими око 270 деце.

- Локација на којој се гради вртић има површину од 66 ари, нето вредност посла је 343 милиона динара и укупан рок за завршетак је 500 дана.- истакао је заменик градоначелника.

Весић је подсетио да је од 2018. године до данас Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда завршила изградњу четири вртића.

-Вртићи су у Земуну, на Чукарици, у Раковици и Обреновцу. Вртић на Бежанијској коси је у изградњи, а још осам уговора о пројектовању и изградњи је у реализацији за вртиће у насељима Сунчани брег, Браће Јерковић, Сремчица, Миријево, Борча, Младеновац, Лазаревац и Блок 62 у Новом Београду- навео је Весић.

Заменик градоначелника је најавио да ће током јесени бити расписани тендери за изградњу још осам вртића, чиме ће, како је рекао, бити испуњено обећање које је дао грађанима, после формирања градске власти 2018. године, да ће град Београд да изгради 25 вртића.

БОНУСИ ВИДЕО: ПОВЕЉА О ХРАМУ У ТЕМЕЉ ЈЕ УГРАЂЕНА: Сан предака остварен је након 125 година

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена

НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена

Расел Скози, ИТ стручњак из Велса који је нестао 2002. године, пронађен је мртав после више од 20 година у густом шибљу недалеко од Свонсија. Његови посмртни остаци идентификовани су помоћу стоматолошких картона, али...

24. 07. 2026. у 16:35 >> 17:07

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.

24. 07. 2026. у 16:00

Коментари (0)

ИРАН ЗАПРЕТИО КРАЉУ ЧАРЛСУ! Нациљали мету у Великој Британији, Лондон поручује: Спремни смо!