ПЛИВАЛИШТА ОТВОРЕНА И КАД ВЕЈЕ ИЛИ ДУВА: Затворени градски базени доступни током целе године, рекреативно пливање, али и други програми

Горана НОВАКОВИЋ

26. 12. 2021. у 15:29

РЕКРЕАТИВНО пливање омиљена је физичка активност многих суграђана. На тај начин они поправљају густину костију и тонус мишића, ублажавају стрес и поправљају расположење, уз све то - скидају и килограме. Овакав начин уживања у спорту није резервисан само за летње месеце, већ се кондиција до тада стиче и у затвореним градским базенима.

ПЛИВАЛИШТА ОТВОРЕНА И КАД ВЕЈЕ ИЛИ ДУВА: Затворени градски базени доступни током целе године, рекреативно пливање, али и други програми

Фото:

Спортски центри "Ташмајдан", "11. април" и "25. мај - Милан Гале Мушкатировић" имају отворена врата пливалишта током целе године. Програма је много, тако да све генерације могу пронаћи активност која им одговара.

Осим рекреативног пливања, градски базени нуде школе пливања за децу и одрасле, школе ватерпола и спортског пливања, кондиционо и уметничко пливање, роњење на дах, али и пливање за особе са инвалидитетом спортског савеза, као и саунски релаксациони програм. У зависности од тога шта коме прија и шта ко воли, могућности има.

Осим тога, у сарадњи са општинама на којима се налазе, Палилула, Нови Београд и Стари град, поједина купалишта организују и бесплатне програме, који укључују целе породице и 

бебе.

Фото:

 

На олимпијским базенима се одржавају и многобројна градска, републичка и међународна такмичења пливања, ватерпола, уметничког пливања и роњења.

Међутим, како нам кажу у управама спортских центара у оквиру којих су затворени базени, вирус корона је утицао на то да се број посетилаца смањи. Заинтересованих суграђана има и ван летње сезоне када се забава пресели под отворено небо. Међутим, посетиоци морају да се придржавају правила.

Фото:

 

- Епидемиолошке мере које су прописали надлежни органи, у циљу спречавања и ширења вируса ковид 19 се поштују - кажу у Спортском рекреативном центру "Ташмајдан".

- Сви корисници и запослени обавезно морају да носе заштитне маске на лицу до самог уласка на затворени базен, такође, обавезно је коришћење дезобаријере пред улазак у базен. Осим затвореног купалишта, током зимског периода на "Ташу" се користи и отворени базен који је под балоном.

Температура воде је оптимална, око 27 степени, док се квалитет воде редовно контролише како бисмо је одржали чистом и бактериолошки исправном. Према наводима из управе "Таша", константно се унапређује квалитет услуга, па сходно томе Град Београд улаже знатна средства за уређење простора затвореног базена.

Примера ради, током прошле године, на базену који је зими под балоном, замењено је корито, плато око базена, уређене су трибине, као и аутоматизација праћења и прераде воде. Да посета није као пре пандемије, потврђују и из Спортско-рекреативнопословног центра "25. мај - Милан Гале Мушкатировић", али истичу чињенице за понос.

Фото:

 

 - Наши суграђани су углавном редовни и дугогодишњи корисници базена. На зимском затвореном базену су већином они који се редовно баве рекреативним пливањем током целе године. Такође, има и корисника који нас повремено посете и одушевљени су чињеницом да се код нас у свим терминима плива по дужини олимпијског базена што није случај свуда - кажу у "25. мају".

Улазница на затворене базене на Дорћолу, примера ради, по термину кошта 360 динара, док боравак у саунском блоку на малом базену вреди 1.000 динара. У понуди су такође месечне и сезонске улазнице, као и "Комбо" пакети базена.

Када је реч о школи пливања, њу воде лиценцирани тренери са дугогодишњим искуством, и намењена је деци узраста од 5 до 14 година. Месечна чланарина за 12 термина износи за једно дете 5.000 динара, за двоје и више деце из исте породице одобрава се попуст од 2.000 динара. На базенима у центру града, "Ташмајдану", цена дневне карте нешто је виша и износи 400 динара, док се цена месечне улазнице креће од 3.500 до 4.500 динара, у зависности од жељеног броја термина. Из истог разлога, разликује се и цена школе пливања за најмлађе - за осам термина месечно, родитељи издвајају 3.500 динара, док је 4.000 потребно за четири дана више.

Иначе, осим ових базена, спорт у води током хладнијих месеци пружа и Спортски центар "Вождовац". Од ове године, отворени и затворени базени на Бањици први пут од оснивања су додељени на управљање Центру, и то од Градске општине Вождовац. Такође, грађанима су доступни и затворени базени Градског центра за физичку културу и Републичког завода за спорт.

БОНУС ВИДЕО:

Почела вакцинација против грипа

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)