ЈАСЕН И ПЛАТАН НА АДИ: Посађено 60 нових школованих садница

Г. Н.

26. 11. 2021. у 13:24

НОВА стабла црвеног храста, јасена и платана посађена су јуче на Ади Циганлији. У акцији садње 60 нових дрвенастих биљака учествовали су председник Скупштине Града Београда Никола Никодијевић и градска секретарка за заштиту животне средине Ивана Вилотијевић.

ЈАСЕН И ПЛАТАН НА АДИ: Посађено 60 нових школованих садница

Privatna arhiva

Реч је "школованим садницама", што значи да су узгајане кроз посебан процес пресађивања, чиме се гарантује да ће се примити и даље расти и развијати се.

- Садња на Ади Циганлији део је стратегије пошумљавања града и повећавања зелених површина. План садње ове године подразумева четрдесет хиљада нових садница, а Београд ће добити више од шеснаест хектара нових зелених површина - казао је Никодијевић.

Упоредо са процесом садње, поставља се и систем за заливање, као и дрвени анкери за заштиту дрвета и његово правилно држање. До краја године биће засађено 210 дрворедних стабала.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (0)

Рођени у овим МЕСЕЦИМА обично заврше у ПОГРЕШНОМ браку