СЕЋАЊЕ НА ПАЛЕ БОРЦЕ: Положени венци на споменик ослободиоцима Железника
ПОВОДОМ обележавања 103 године од ослобођења Железника у Првом Светском рату, у порти Храма Светог Ђорђа у Железнику, одржан је молебан и положени венци на споменик погинулим ослободиоцима- грађанима Железника.
Privatna arhiva
Молебан су служили свештеници Храма, а пригодан културно уметнички програм припремили су чланови Удружења потомака ратника Србије 1912-1920 подружница Железник.
Након молебана и одавања почасти погинулим ослободиоцима, присутнима се, уз сећање на пожртвовање и жељу за слободу житеља места, обратио старешина Храма протојереј Драган Анђелић, а песме о славним данима борби за ослобођење отаџбине, говорили су председник удружења Петар Урошевић и песник Живко Иванов.
Препоручујемо
ОВА ЛИНИЈА МЕЊА ТРАСУ ОД СУТРА: Саобраћа другим путем до 28. децембра
21. 12. 2025. у 21:06 >> 21:06
ДАНАС НЕСТАЈЕ СТРУЈА У ШЕСТ БЕОГРАДСКИХ ОПШТИНА: Ово је списак улица које обухвата
21. 12. 2025. у 08:12
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)