KONTROLA MILICIONARA U 600 LOKALA: Napisano 11 prekršajnih naloga zbog povišene buka iz ugostiteljskih objekata
KOMUNALNA milicija proteklog vikenda prekontrolisala je više od 600 ugostiteljskih objekata od čega je u 11 buka bila veća nego što je propisano.
Prijave se primaju u narednih 15 dana / Foto N. Skenderija
Zbog toga su ovim objektima napisani prekršajni nalozi. Takođe, milicionari dobili su još oko 300 primedbi građana koje nisu bile u vezi sa bukom, a zbog kojih su takođe odmah reagovali.
- Odluka Skupštine grada o ograničenju emitovanja muzike u baštama ugostiteljskih objekata na snazi je od 7. septembra, a podrazumeva da u baštama nije dozvoljeno emitovanje muzike posle 22 sata radnim danima, a posle 23 sata petkom i subotom - podsetio je gradonačelnik Zoran Radojičić. - To se odnosi na delove grada koji su jasno definisani, u kojima je najgušća naseljenost, važno je istaći da će komunalni milicioneri, nakon što se usvoji Zakon o buci, dobiti mogućnost da reaguju na licu mesta i meračima buke izmere odstupanja jačine zvuka od dozvoljene.
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)