ЧЕКА СЕ ДРУГИ ФИНАЛИСТА: Лукин вез или Кејнов топ?

Б. А.

11. 07. 2018. у 08:22

У другом полуфиналу СП, на стадиону "Лужњики", састају се Хрватска и Енглеска (20.00). Модрић је довео "коцкасте" на ивицу славе, Хари је најбољи стрелац СП

ЧЕКА СЕ ДРУГИ ФИНАЛИСТА: Лукин вез или Кејнов топ?

Хари Кејн фото: Тањуг/АП

ХРВАТИ су на ову шансу чекали тачно две деценије, Енглези осам година дуже. У полуфиналу СП у Русији вечерас (20.00) се састају селекције које дуго нису биле у завршници Мундијала, и чије је име мало ко помињао када се пре почетка причало о најужем кругу фаворита за "Златну богињу". "Коцкасти" су само једном играли меч за финале, 1998. у Француској, док "Горди Албион" није ниједном после 1990.

И једни и други (никада међусобно нису играли на мундијалима) у тим дуелима су поражени. Домаћин турнира је био бољи од Хрватске пре 20 година (2:1), док су Енглези на турниру у Италији положили оружје пред Немцима на пенале (3:4, 1:1). Ипак, репрезентација "три лава", за разлику од свог ривала, има шампионску прошлост будући да је 1966. освојила титулу првака света, као организатор.

Историја ће, ипак, остати по страни када турски судија Џунејт Чакир буде дао знак за почетак сусрета на стадиону "Лужњики" у Москви, где ће бити одиграно и финале 15. јула. Кључеве проласка држаће на клупама селектори Златко Далић и Герет Саутгејт, а на самој трави Лука Модрић и Хари Кејн. Хрватски везиста са мозгом компјутера и енглески центарфор са убилачким гол инстинктом (шест погодака у Русији) су бриљирали у досадашњем делу такмичења, и представљају "Х" фактор, који је одвојио њихове екипе од осталих у том делу жреба.

ХРВАТСКА – ЕНГЛЕСКА Енглези су фаворити против Хрвата с квотом 2,40, на Коцкасте је квота 3,30, а квота да ће Хрватска опет отићи у продужетке - 3,10. Погледајте све квоте кладионице МОЗЗАРТ за полуфинале СП Хрватска - Енглеска.

- Знамо колико је Хрватска јака, и какве играче има, нарочито у средњем реду - истиче Саутгејт. - Да бисмо победили у овој утакмици, морамо најпре ту да им парирамо, али и да сви остали одиграју партију на највишем нивоу.

Енглези су меч прошле рунде са Швеђанима лагано добили (2:0), док су Хрвати везали два исцрпљујућа дуела, од по 120 минута, и уз додатне пенале (Данска 3:2, 1:1), Русија (4:3, 2:2).

- Свесни смо где се налазимо, и уложићемо последњу кап зноја да одемо даље - истиче центарфор "коцкастих" Марио Манџукић. - Противнике поштујемо, али их се не плашимо. Сматрам да су шансе 50:50.

Нико нема проблема са суспензијама, а због повреде је неизвестан само десни бек Хрватске Шиме Врсаљко.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (5)

SMRDI DO NEBA

11.07.2018. 08:40

SVAKIH POLA SATA NESTO O HRVATIMA. Gospodo, ne cita ove Novosti samo Novak Djokovic, pa se osecate obavezni da izvestavate o ustaskim, pardon hrvatskim igracima i utakmicama, koje oni i onako politizuju, i nemaju nikakve veze sa fudbalom, odnosno sportom. SRAMOTA!

DAJ MOLIM VAS POSTEDITE NAS BAR JEDAN DAN PISANJA O USTASAMA

11.07.2018. 09:29

Zar oni nemaju svoj tisak, pardon novine? Mogu oni osobno Noleta da obavestavaju sta se desava njihovim bojovnicima na istocnom frontu u Rusiji.

Vlada Legenda

11.07.2018. 09:43

Kad može Džokovič za Hrvate,navijaću i ja za Engleze !Pogotovo jer mislim da je finale Francuska-Engleska prava stvar.....ipak su u pitanju fudbalske velesile,za razliku od lijepih u pokušaju!

GALEB BIJELI- ANTE BAN

11.07.2018. 12:26

@Vlada Legenda - ISPRAVO! Jer- i vojvoda Šešelj navija za Engleze! A lažovi i prevaranti neka i dalje izmišljaju da su vas Englezi sa NATO-om bombardovali 1991.godine! Sada je svakome jasno da je navodno bombardovanje SR Jugoslavije bilo- NAJOBIČNIJA LAŽ! Pa- nije vojvoda lud da bi navijao za agresore!

Patak Dača

11.07.2018. 16:19

Ajde majstore i gospodine Kejne izbuši mrežu ovima...buši...ha.ha...buši..ha.ha..