КРАЈ: Ђоковић-Андерсон 6:2, 6:2

17. 11. 2018. у 20:30

Најбољи тенисер света против Јужноафриканца одиграо савршен меч и изборио пласман у финале завршног турнира

Новак Ђоковић Фото: Танјуг/AP

Перфекција! Ни промил шансе није Новак Ђоковић дао Кевину Андерсону у другом полуфиналу завршног турнира - 6:2, 6:2.

Од првог до последњег поена је српски играч бриљирао, сервирао, ретернирао, погађао шта је желео. Једноставно - савршено. Када се на то дода податак да је имао више ас удараца од Јужноафриканца...

Свега 75 минута је било довљно да обезбеди пролазак у финале и да се за шесту титулу бори са Александером Зверевим који је изненадио Роџера Федерера. Србин и Немац су се већ састали у групној фази такмичења и победа је тада припала најбољем тенисеру планете.

ПРВИ СЕТ

1:0 - БРЕЈК НА СТАРТУ! Андерсон је изабрао први да сервира, а Ђоковић је одмах на првом поену показао моћан ритерн. Кевин је потом напао, погодио линију, па добро смечовао. Новак је стигао до брејк шансе после "челенџа". Велики аут Андерсона нису приметиле ни линијске судије ни судија у столици што је изнервирало мало српског играча. Међутим, један лак бекхенд Новак шаље у мрежу. Нестрпљив је био Новак, послао лоптицу у аут, а то је недуго затим потврдила и видео технологија. Кевин је поклон искористио да дође до гем лопте. Али, Новак узвраћа и долази до нове шансе за брејк. Овог пута је био стрпљивији, сачекао грешку Андерсона који је послао лопту далеко у аут.

2:0 - Ђоковић потврђује брејк и одличним сервисима повећава вођство.

2:1 - Новак наставља са одличном игром, "чита" сервисе противника и долази до две нове брејк лопте. Код друге је био знатно ближи, али је форхенд завршио поред линије. Андерсон је то искористио да дође до првог гема на мечу.

3:1 - Новак сјајно сервира и без изгубљеног поена задржава предност.

3:2 - Први пут од старта меча Кевин не дозвољава Новаку шансу за брејк већ смањује заостатак.

4:2 - Андерсон је напао, дошао до 15:30, али је Ђоковић одлично реаговао, одбранио се и сачувао стечену предност.

5:2 - НОВИ БРЕЈК! Андерсон је одлично започео гем, деловао сигурно. Међутим, Новак је чекао, дочекао своју шансу, стигао до брејк прилике и претворио је у још осетнију предност. У наредном гему ће сервирати за сет.

6:2 - Савршенство. Кренуо је Андерсон агресивно, дошао до 30:30, али је Новак изашао на мрежу и перфектним волеј ударцем стигао до сет лопте. Одмах ју је претворио у вођство.

ДРУГИ СЕТ

1:0 - БРЕЈК! Нема Новак намеру да губи време. Одмах напада противника и долази до три узастопне брејк лопте. Прва је завршила у малом ауту, друга је искоришћена.

2:0 - Ђоковић потврђује направљени брејк и увећава предност.

2:1 - Андерсон не дозвољава нове прилике за брејк и смањује заостатак.

3:1 - Чува Ђоковић свој сервис, а податак да има исти број асова као његов ривал који је познат као играч који одлично сервира најбоље говори о начину на који Србин игра.

4:1 - ПОНОВО БРЕЈК! Не дозвољава Новак противнику да се врати у игру. Поново је напао, уз стандардно добар ритерн, дошао до нове две брејк лопте. Прва није реализована, али је друга перфектном кратком форхенд дијагоналом била довољна за увећавање вођства и урлик среће.

5:1 - Наставља Новак тамо где је стао и долази на корак до пласмана у финале.

5:2 - Андерсон није допустио Ђоковићу да трећим брејком дође до победе. Пронашао је прави сервис и продужио меч.

6:2 - Оно што није успео у претходном гему, јесте на свој сервис. Ђоковић је савршеном игром дошао до победе после свега 75 минута игре. На крају је успео да "испали" и више ас удараца од противника.