ПРОМЕНЕ НА АУСТРАЛИЈАН ОПЕНУ: Повећан наградни фонд, уводи се сат за сервис, дозвољена помоћ тренера...
09. 10. 2018. у 15:49
Турнир у Мелбурну најавио доста иновација за наредну годину. После разговора са играчима смо донели овакве одлуке - рекао је Тили
Пехар у Мелбурну Фото: EPA
Иновације се настављају у свету тениса. Организатори Аустралијан опена су саопштили да ће на такмичењу следеће године бити доста промена.
Прва је повећање наградног фонда на 60.5 милиона аустралијских долара, што је за око 10 одсто више него ове године. Уз то ће бити уведен и сат за сервис који ће одбројавати 25 секунди.
Технологија, односно “челенџ” ће бити доступан на свих 16 терена, увешће се и праћење температуре и биће омогућена пауза у случају таквих проблема.
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Ђоковић - Французи 78:10
Посебне промене су направљене у женској конкуренцији. У квалификацијама ће учествовати 128, уместо досадашњих 96 тенисерки. Квалификације ће почети дан раније (8. јануара) и на јуниорском турниру и у квалификационом делу ће бити дозвољено тренерима да сиђу и помажу својим играчима у обе конкуренције.
- Одувек смо се поносили тиме што смо слушали играче, ове године смо то подигли на потпуно нови ниво. Разговарали смо са њима, са тренерима, видели шта им се допада, шта не и услед свега тога смо се одлучили на овакве промене - рекао је директор турнира Крег Тили.
Oduvek smo se ponosili time što smo slušali igrače
09.10.2018. 17:30
Samo vi slušajte igrače i ispunjavajte im želje, pa ćete da se ugasite.
Коментари (1)