Кошаркаши Партизана забележили су велику и важну победу против подгоричке Будућности у дербију 19. кола АБА лиге. Црно-бели су славили резултатом 76:67 и у вечерашњем дуелу показали много више од актуелног шампиона регионалног такмичења.

Најефикаснији у победничком тиму био је Лендејл са 23 поена, док је Ренфро имао "дабл-дабл" учинак од по 10 поена и асистенција.

У екипи Будућности, за коју је Гога Битадзе играо свега неколико минута због повреде скочног зглоба, истакао се Ервин Џексон са 19 поена, док је Норис Кол убацио 14.

19:00 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

За почетни напад у скоку се изборио гостујући тим, а Ерл Кларк је погодио са полудистанце. Црно-бели су узвратили тројком Стефана Јанковића, за велику радост у дворани “Александар Николић”. Уследио је лош низ Будућности, која је промашила два отворена шута за три, као и један покушај под кошем. То кажњава Стефан Јанковић, а Лендејл потом погађа из "пикенрола", за 7:2.

Налет црно-белих прекинуо је Битадзе, који се добро снашао у рекету ривала. Ренфро је са линије пенала вратио Партизану плус пет. Наставља се шутерска рапсодија домаћег тима. Ренфро је сјајно упослио Сија - "алеј-уп" најатрактивнији потез у досадашњем току меча. Будућност је на само четири поена после више од шест минута игре - 11:4.

После нових поена Ренфроа, незадовољни Јасмин Репеша је затражио тајм-аут, али ни то није прекинуло серију црно-белих. Стефан Јанковић је, уз офанзивни скок, дописао још два поена на свој конто. Џексон је узвратио тројком - 15:7. Наставили су Подгоричани у истом ритму и приближили се на 15:12. Ни тајм-аут Андрее Тринкијерија није пореметио налет гостујуће екипе. Никола Јанковић је закуцавањем ставио тачку на прву четвртину - 17:12.

19:23 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

На старту друге деонице Тринкијери је у игру увео Гагића, а овај одмах уписао два поена на свој конто. Баровић је погодио шут под фаулом и успешно реализовао додатно слободно бацање (19:15). Уследио је низ промашаја за три поена на обе стране, а Баровић је решио ситуацију један на један и поентирао преко Гагића. Партизан сада има само плус два.

Гагић и Никола Јанковић су вратили црно-белима осетну предност - 23:17. Домаћи тим је направио серију 6:0, а Поповић је неспортски фаулирао Маринковића. Репеша тражи тајм-аут, док арбитри гледају видео снимак. Остали су при својој првобитној одлуци, а Гегић је погодио оба слободна бацања. Партизан први пут на мечу има двоцифрену предност - 27:17.

Гости имају девет изгубљених лопти у првих 15 минута игре, али онда Поповић поправља скор украдених и закуцава. Кол је био половичан са линије пенала после фаула Лендејла - 27:20. Лендејл на супротној страни такође погађа само једно слободно бацање. Наставља се серија пенала. Дуго нисмо видели кош из игре. Коти Кларк погађа оба, док је Пејџ половичан (29:22).

Лендејл на офанзивном скоку долази до нових поена. Партизан игра квалитетну одбрану и то је за сада кључна разлика између два тима на паркету. Џексон је на кратко успео да смањи заостатак Будућности, али не задуго. Пејџ је поново био половичан са линије за слободна бацања, Тринкијери га одмах после тога враћа на клупу.

На другој страни Коти Кларк не маши слободна бацања, док Маринковић промашује тројку. Сада Партизан има проблем са изгубљеним лоптама - чак 12 су уписали црно-бели у првом полувремену. Будућност је преко Кола пришла на само два поена заостатка - 32:30. На пет секунди до истека другог квартала техничку је "зарадио" Андреа Тринкијери. Гости сада заостају само један поен за београдским тимом. Резултат је 32:21 после 20 минута игре.

20:02 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Помало комична ситуација обележила је почетак другог полувремена. Судије су направиле грешку и први напад доделиле Партизану. Нико није обраћао пажњу, нити се побунио, све док није дошла опомена делегата. Црно-бели су се најпре одбранили, а онда направили серију 4:0. Кларк је узвратио тројком из корнера, а Ренфро уписао лаке поене за 38:34.

Лендејл погађа шут са дистанце, а Гегић је упркос фаулу био прецизан за два. Додатно слободно бацање је ипак промашио. Партизан, као и претходна два пута, поново бољи на старту четвртине. Репеша је затражио тајм-аут. После 24 минута игре, Подгоричани имају невероватно лош проценат шута за три (2/14).

Џексон је у наставку успео да поентира из врло тешке позиције, а Ерл Кларк је био прецизан за 43:38. Лендејл се изборио за атрактивно закуцавање, иако је био под фаулом, а потом је убацио и додатно слободно бацање. Пејџ наставља да се мучи са извођењем слободних бацања (3/6), али Баровић промашује оба. Лендејл још једном закуцава, а Партизан сада има максималних плус 11 (49:38).

Никола Јанковић погађа оба слободна бацања и поправља учинак црно-белих са линије пенала, а Репеша тражи нови тајм-аут. После два брза поготка Будућности и Тринкијери тражи тајм-аут (51:42). У мини серије ушли су Кол и Лендејл, који су међусобно поделили поене у финишу треће четвртине. Пред почетак последње деонице резултат је 55:46.

20:28 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Неефикасан почетак последње деонице. Тек по истеку првог минута видели смо прве поене. Баровић је погодио под фаулом, а онда се наставила серија промашаја. Тако је било све до закуцавања Сија, чији потез је пробудио публику у "Пиониру". Офанзивним скоком из другог плана Си је потом дошао до нових поена, Партизан је поново на плус 11 (59:48).

Ерл Кларк је био прецизан са полудистанце, а Џексон је после украдене лопте погодио полагање. Међутим, Пејџ погађа нову тројку за домаћи тим (62:52). Гордић је успео да поентира под фаулом, али додатно бацање није завршило у кошу. Џексон погађа тројку и враћа Будућност у меч. Тринкијери је затражио нови тајм-аут (62:57).

Пејџ погађа своју другу тројку, а Џексон не успева да врати. Ипак, Ерл Кларк погађа оба слободна бацања, али и Ренфро уписује два поена на свој конто - 67:61. Лендејл је наставио са одличном партијом, а Ренфро га прати (71:62). Будућност никако да поправи проценат шута са дистанце, али њени играчи упорно покушавају да погоде за три (3/22).

Никола Јанковић је био половичан са линије пенала, а гости су промашили нова два шута са дистанце (72:62). Црно-бели су мирно привели меч крају, а тријумф су крунисали закуцавањем Николе Јанковића за коначних 76:67.