Звезда прославила јесењу титулу: Црвено-бели срушили Чукарички

недеља, 15. 12. 2019. у 14:30

Црвено-бели на свом стадиону чекају градског ривала, у последњем суперлигашком мечу у 2019. години

Фудбалери Црвене звезде победили су данас Чукарички са 3:1, у заосталој утакмици шестог кола Супер лиге Србије.

Победу Звезди на стадиону "Рајко Митић" донели су Милан Павков у 72. и Алекса Вукановић у 88. минуту.

Претходно је Немања Милуновић у другом минуту довео Звезду у предност, а у 24. је изједначио Лука Стојановић, који је ударцем са пола терена лобовао Милана Борјана.

Звезда је након 20. кола прва на табели са 55 бодова, 11 више од другопласираног Партизана.

Следи Војводина са 42, док Чукарички има 40 и заузима четврто место на табели српског првенства.

Супер лига Србије требало би да се настави у фебруару.

САСТАВИ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Панков, Милуновић, Гобељић, Петровић, Бен, Марин, Вулић, Гарсија, Боаћи.

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Величковић, Шапић, Остојић, Каменовић, Ковач, Видосављевић, Ндиаје, Кајевић, Стојановић, Тедић.

ПОЧЕО ЈЕ МЕЧ НА "МАРАКАНИ"

Почео је меч на "Маракани". Иако је леп дан у Београду, навијачи Звезде су поново разочарали када је домаће такмичење у питању. Мала посета и одмах корнер за домаћина.

МИЛУНОВИЋ ПОСЛЕ 104 СЕКУНДЕ НАЧЕО ЧУКАРИЧКИ

ГООООООЛ Играо се други минут, када је Звезда извела корнер, лопта је отишла на другу страну где је покупио Гобељић и упутио одличан центаршут, а тамо се најбоље снашао Милуновић за рано вођство црвено-белих.

ЧУКАРИЧКИ СЕ НЕ ПЛАШИ ЗВЕЗДЕ

Отворена игра Чукаричког. Није рани гол пореметио "брђане", који више прете од домаћих играча. Црвено-бели се углавном ослањају на прекиде, а гости диктирају ритам.

БОРЈАН СЕ ЖЕСТОКО ОБРУКАО, ЧУКАРИЧКИ СА ЦЕНТРА ИЗЈЕДНАЧИО

ГООООЛКако се само сада обрукао Милан Борјан. Изашао је голман Звездеса гол црте, видео је то Стојановић и шутирао са пола терена! Лопта је прелепо улетела у гол Звезде! Нерешено је. Гол сезоне, без икакве сумње смо управо видели на стадиону "Рајко Митић"!

ЧУКАРИЧКИ БОЉИ, БОАЋИ ПРОМАШИО НАЈБОЉУ ШАНСУ

Чукарички је бољи ривал од Звезде у првом полувремену. Ипак, црвено-бели после једне добре контре су имали велику шансу. Гарсија је све урадио добро, асистирао Боаћију, који је све упропастио.

МАРИН ИЗАШАО ЗБОГ ПОВРЕДЕ

Нови пех за Звезду и повреда Марка Марина, којег је заменио Алекса Вукановић. Тежак ударац за црвено-беле.

ПОЛУВРЕМЕ

Чукарички бољи ривал, Звезда успавана, па још без Марина тешко може до повољнијег резултата од ремија у наставку - 1:1.

ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ И НОВА ПОВРЕДА У ЗВЕЗДИ

Само што је почело друго полувреме повредио се и Његош Петровић. Нови пех за Звезду, питање је да ли млади везиста може наставити меч.

СТОЈАНОВИЋ ОПЕТ ПРЕТИ БОРЈАНУ

Поново је Чукарички опасан ривал. Једна лопта је дошла до Луке Стојановића, који је шутирао и погодио само спољни део мреже.

МИЛУНОВИЋ ШУТИРА, АЛИ ГОЛМАН БРАНИ

Поново је Звезда покушала дугачким лоптама. И опет се у шанси нашао Милуновић, али голман Петровић брани. Црвено-бели нападају, али без великих шанси.

ГОБЉЕЉИЋ ПРОПУШТА НАЈБОЉУ ШАНСУ ЗА ЗВЕЗДУ

Велика шанса за Гобељића, који је примио добру аистенцију од Боаћија и Звездин бек је покушао прво да убаци лопту у средину која му се опет вратила и погађа спољни део гола Чукаричког.

ПАВКОВ УЛАЗИ У ИГРУ УМЕСТО ПЕТРОВИЋА

Милојевић све карте баца у напад. На терену је и Павков уместо Петровића. Нема више чекања црвено-бели иду по три бода.

ПАВКОВ ПОГАЂА ЗА ПРЕДНОСТ ЗВЕЗДЕ

ГООООООЛ Звезда опет води. Павков погађа у 72. минуту, само што је ушао у игру. Одлично је центрирао Гобељић, а црвено-бели колос матира голмана Петровића - 2:1.

МАЈСТОРИЈА ВУЛИЋА

Каква бравура Вулића. Звездин везиста је прошао неколико играча Чукаричког, изашао сам пред голмана Петровића и шуторао право у њега. Штета.

ИЗЛАЗИ БОАЋИ, А УЛАЗИ ДЕГЕНЕК

Звезда сада пјојачава одбрану и чува - 2:1. Изашао је Боаћи, а ушао Дегенек.

ЗВЕЗДА РЕЂА И ПРОПУШТА ШАНСЕ

Звезда је могла да заврши утакмицу, али Вукановић у неколико наврата не решава одличну ситуацију. Пет минута је остало до краја.

ПРЕЛЕПА АКЦИЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ - 3:1

ГОООООЛ Вукановић погађа за 3:1. Павков је петом додао лопту до Гобељића, овај је вратио у казнени простор где се налазио Вукановић, који је закуцао у мрежу.