ПОЈАЧАЊЕ ЗА ПОРТУГАЛИЈУ: Роналдо у тиму за Лигу нација

Novosti online

09. 05. 2019. у 16:27

Његово одуство у квалификационим фазама било је врло добро објашњено и потпуно легитимно - рекао је селектор Сантош

ПОЈАЧАЊЕ ЗА ПОРТУГАЛИЈУ: Роналдо у тиму за Лигу нација

Кристијано Роналдо Фото: AP

Фудбалска репрезентација Португалије добиће велико појачање на финалном турниру Лиге нација, који ће се одржати од 5. до 9. јуна ове године.


После Светског првенства у Русији, најбољи португалски фудбалер Кристијано Роналдо пропустио је чак шест утакмица, укључујући и квалификације Лиге нација, да би се вратио у тим за квалификације за Европско првенство 2020. године.



Португалија ће се у полуфиналу састати са Швајцарском, док ће победник меча ићи на мегдан Енглеској или Холандији. Селектор актуеног европског шампиона Фернандо Сантош саопштио је да ће у одлучујућим утакмицама моћи да рачуна на нападача Јувентуса и да је он сто одсто сигуран.


- Кристијано има велику захвалност и страст према својој земљи. Његово одуство у квалификационим фазама било је врло добро објашњено и потпуно легитимно. Донео је разумљиву одлуку и схватили смо да је најбољи начин да он у том периоду не буде са нама - рекао је Сантош.


Пратите нас и путем иОС и андроид апликације