ТРИ МЕСЕЦА ПОСЛЕ ПРОСЛАВЕ 100. РОЂЕНДАНА: Угасио се нишки Синђелић

В.Н.

13. 01. 2019. у 15:11

Ми више не функционишемо, нема наставка такмичења. Даље нема, јер смо дошли до самог краја - рекао је члан Скупштине Зоран Анђелковић

ТРИ МЕСЕЦА ПОСЛЕ ПРОСЛАВЕ 100. РОЂЕНДАНА: Угасио се нишки Синђелић

Лопта илустрација Фото: Н. Параушић

НЕМА више нишког стогодишњака Синђелића. Најстарији фудбалски клуб из овог града - Синђелић угасио се због финансијских проблема, свега три месеца после прославе 100. рођендана. Како су пренеле "Јужне вести", услед дуга и блокаде рачуна због више од 30.000 евра, управа клуба одлучила је да сениорски тим иступи из Српске лиге Исток, самим тим и да се угаси.

У склопу клуба наставиће да ради само омладинска школа. Како је одлучила Скупиштина клуба, преко омладинске школе биће поднета кривична пријава због склапања штетног уговора за клуб против бившег председника Драгана Ђорђевића, због уговора који је потписао са некадашњим фудбалером Александром Комадином. Управо због дуга од више од 30.000 евра, насталог због изгубљеног судског спора са фудбалером, Скупштина је са 12 гласова "за" и два уздржана одлучила да се клуб угаси.

Члан Скупштине Зоран Анђелковић рекао је да је план да се од следеће сезоне формира нови клуб који ће кренути од најнижег ранга такмичења.

- Трагедија и стварно жалостан дан на стадиону Синђелића. Ми више не функционишемо, нема наставка такмичења. Даље нема, јер смо дошли до самог краја. ФК Синђелић који је прославио 100 година више неће постојати и неће се такмичити. Оснивачка скупштина биће на пролеће, да се формира нови клуб и крене од нуле - навео је он.

Одлука о иступању из лиге донета је после пуног сата расправе током које су се могли чути и предлози. Неки од чланова Скупштине желели су додатни рок, како би се исцрпиле све могућности - помоћ фирми, савеза или већих клубова, али остатак није био вољан да се упусти у то.

СВИ ИГРАЧИ СЛОБОДНИ
ТРЕНЕР Зоран Димитријевић рекао је да жели да настави да ради у Синђелићу и од следеће сезоне, макар волонтерски и у најнижем рангу такмичења. Сви фудбалери Синђелића су сада слободни играчи и позвани су да дођу по исписнице.
- Наша амбиција је да останемо фер према играчима, никоме се ништа не дугује, чак ни играчима које смо капарисали - рекао је Димитријевић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (1)

Nislija.

13.01.2019. 17:25

Zalosno i tuzno. Samo mi prave nislije znalismo kako se voli Sindjelic. Sramota i za grad Nis da ovakav klub nestane. Ma zivece nas "Sinđa" i nikad se nece ugasiti. Sindjelic je toliko zaduzio grad Nis da ovo nikako nije smelo da se dogodi. Ziveo Sindjelic grad Nis i majka Srbija.