ВЕЛИКИ ПЕХ ЗА ГАУЧОСЕ: Аргентина остала без првог голмана за СП
23. 05. 2018. у 10:55
Чувар мреже Серхио Ромеро морао је да откаже лет за Русију због повреде. Из истог разлога протеклог викенда није био на голу Јунајтеда против Челсија у борби за пехар ФА купа
Серхио Ромеро и Лионел Меси фото: Тањуг/АП
Први голман репрезентације Аргентине и члан Манчестер Јунајтеда Серхио Ромеро пропустиће Светско првенство у Русији због повреде колена.
Ромеро је био на првобитном списку селектора Хорхеа Сампаолија, али је због повреде на тренингу у клубу Фудбалски савез Аргентине објавио да неће бити у саставу "гаучоса".
Овај 31-годишњи чувар мреже, који је бранио прошло финале Мундијала када је Немачка савладала Аргентину у продужецима, из истог разлога протеклог викенда није био на голу Јунајтеда против Челсија у борби за пехар ФА купа.
Уместо њега позив је добио Нахуел Гузман, голман мексичког Тигреса, и за место међу стативама бориће се са Вилијем Кабаљером (Челси) и Франком Арманијем (Ривер Плата).